Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Maxx Burner

Danes je Sr okt 16, 2019 16:00

Gromove keto novičke

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63848

Odgovor So jun 20, 2015 07:05

Re: Gromove keto novičke

Hello Guys!

Here are my most recent blood test results, after +14 years of doing a Ketogenic Diet, based mostly on eating eggs, avocados, pork, chicken, cheese, as well as green veggies.

OBLIGATORY DISCLAIMER: The science behind Cholesterol and the reality of how it applies to health it is as yet inconclusive an may be flawed...

Just for comparison, 2011, 2013, 2014 and my most recent results (thanks to /u/Downhillyardsale for updating the table)
Marker 2011 2013 2014 2015 Recommended Optimal
Triglycerides (mg/dL) 88 75 64 56 Under 100 Under 70
Total Cholesterol (mg/dL) 224.3 242.5 224 187 Under 220 (M) None
LDL (Calculated) (mg/dL) 154.3 173.4 148.2 122 Under 130 None
HDL (mg/dL) 53 54 63 54 Above 50 Above 70
VLDL (mg/dL) 17.8 15.1 12.8 11 11-14 None
CHOL/HDL Ratio 4.32 4.49 3.5 3.47 Under 5 Lowest
TRIG/HDL Ratio 1.66 1.38 1.01 1.04 Under 3 Under 1
Fasting Glucose (mg/dL) 93 104 91 87 70-100

Comment: For those of us on a low carbohydrate lifestyle - the "Iranian" formula used above can perhaps give a better "estimation" of LDL when our Triglycerides are nice and low. However the Iranian study was made with people with elevated cholesterol. Hopefully one day, a study may be done with "healthy" people (and thus develop a more accurate formula)!

"Ideal" values are just values... we know as per the linked blog post above that cholesterol really means not much in regards to health. Said all this, High Cholesterol numbers do run in my family.

Here is an awesome chart linked by /u/downhillyardsale on "Ideal" blood levels:

CHART

As of 2015, I've kept on with my plan of eating mostly unprocessed foods, maintain a low BF% and increase strength levels as now I am actively competing in Powerlifting

My usual protein intake is around 0.8 - 1.0g per lean pound.
I practice IF (Intermittent Fasting) most of the days with a 18/6 feeding window, and usually train fasted first thing in the morning.
Eating 3 whole eggs a day, sometimes even 6.

Changes in blood lipid panels are probably a result of tightening my diet.

My stats: 37.5 year old manlet of peace, 5'6", 161 lbs, Lifting heavy (bodybuilding and powerlifting) for +5 days a week.

Slika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Casey Ryback

Pleničar

Vnosov: 76

Odgovor So jun 20, 2015 09:07

Upam staviti, da je tip, ki je delal zgornji test "Darthluigi"

https://www.youtube.com/watch?v=SNFggYwVR2U

Dober praktičen intervju z nekom, ki zadevo že dolgo prakticira.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To nov 17, 2015 17:36

No pa ga imamo.. dokaz. Vedno sem trdil da po nekaj mesecih ketogene ali LCHF fitneser ponovno dobi občutek napumpanosti in polnosti mišice kot na OH. In Volek in kolegi so v novi študiji pokazali da je regeneracija glikogena po aktivnsti pri vrhunskih triatloncih in maratoncih enaka kot pri tistih ki imajo visok vnos OH! Predpostavlja, da na račun visokega porasta glicerola in laktata v krvi med aktivnostjo ter pospepšenega prehoda teh snovi v celico..

Zanimivo je tudi da so keto adaptirani porabili med aktivnostjo skoraj toliko glikogena kot tisti na OH, čeprav je bila poraba glukoze za energijo veliko manjša. Glikogen se je porabljal za tvorbo oksalacetata, ki je omogočil hitro izkoriščanje maščobe za energijo, ki je bilo kar 1,5 g na sekundo kar je veliko več pri cca 70%VOmax kot bilo do sedaj ugotovljeno..

Tu tudi vpada moja teorija v velikem učinku citrullin malata iz razloga malata na keto dieti. Ravno tvorba oksalacetata. Samo čakajte ko bo o tem v prihonosti govoril kak mednarodno priznan stručko.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor To nov 17, 2015 17:53

Zanimivo, ja telo je sila prilagodljiv stroj.

Jaz čakam na raziskave v smer visoko intenzivnih vaj oz športov. Da "endaurance" športnikom LCHF/keto ne vpliva kaj preveč na performance je znano, ampak kaj se pa recimo dogaja tam, kjer pridejo predvsem do izraza t.i. "fast twiching" mišice na daljšo obdobje, nekaj minut, ne sekund (ker če so sekunde je itak CP glavno gorivo). Recimo kaj je popularno zadnja leta; crossfit games.

Drugače pa glede regeneracije glikogena, hitrost je tudi odvisna od mišic, ki so bile v uporabi. Oz bolj enostavno rečeno, bolj hitro kot se je glikogen porabljal, prej bo napolnjen in obratno. Pri tekačih lahko traja regeneracija 1 dan ali več, pri visokih intenzitetah pa je regeneracija že možna v nekaj urah.

In iz tega vidika se bojim, da pri slednjih, keto/LCHF adaptiran organizem ne bi mogel dovolj hitro regenerirati mišic, vsaj glede na dosedaj znano, razen če me presenetijo kakšne nove študije :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To nov 17, 2015 18:20

nimaš nobene šštudije ki bi bila omembe vredna v nobeni smeri...

če pa ti povem iz izkušenj, regenracija pri bilderskih treningih tudi po 2x na dan veliko boljša kot na oh..
je pa adaptacija daljša od leta..
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jan 16, 2016 08:38

Dominic D'Agostino: New hyperbaric electrophysiology equipment being set up at USF will explore the neuroprotective mechanism of ketones

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jan 24, 2016 08:56

vem da pro Freeman običajno živi na bilderski keto.. ampak zdaj vidim, da že dela malo marketinga

Slika

Slika

Slika

Slika
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor Ne jan 24, 2016 09:08

Zanimivo, keto OS promovira, ali je to misliš samo marketing, ali pač iz lastnih izkušenj preferira ta izdelek?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jan 24, 2016 17:25

glede na to da vem da je bil v LCHF že dolgo obdobje in da je bil partner v kliniki za podaljševanje življenja ga verjetno te stvari zelo zanimajo..
zdaj ne vem kaj misli o eksogenih ketonih ampak verjetno že je kak marketing zraven. težko pa rečem :)
me pa zanima če bo na konfereci v Tampi :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 25, 2016 09:19

The blue and green is cancer. The reduction of blue and green is the result of the ketogenic diet and even better results come from the ketone supplement!

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So mar 05, 2016 03:36

Dominic D'Agostino:

Over the last 6 months I’ve tested all exogenous ketone (BHB-salt) products like Prototype Nutrition Ketoforce, KetoCaNa and BHB+MCT formulas like Pruvit’s Keto//OS, ForeverGreen’s Ketonx and Kegenix.

I consumed 1 serving semi-fasted (6hrs) and measured BHB over an 6 hour period. All products elevated blood BHB between 0.5 to 0.8 mM, peaking 40-70 min window. 3 scoops of Quest Nutrition MCT oil powder, gives a similar rise with no GI issues, although I have very high tolerance to MCT.

Earlier versions of the exo-ketone products caused GI upset, but they either improved the mineral balance or my tolerability increased. Prior to training I add 1.5 scoops of BCAAs (Scivation Xtend Raw) and experience sustained boost in energy, focus, etc. I'll do a complete write up of the data and will even podcast after completing the bloodwork (CBC, CMP, etc.) with chronic use.

I gotta thank Patrick Arnold for working with me to help advance the science of exogenous ketones.

Disclaimer: Although our lab develops and tests exogenous ketones, I do not endorse or support any particular ketone salt product or company.
<< x

miki80

Posting Freak

Odgovor So mar 05, 2016 07:03

Dom legenda :)

Ta BCAA produkt, ki ga omenja vsebuje zraven levcina, izolevcina in valina še tudi glutamin, elektrolite in pa malat. Mogoče je ravno slednje tisto, kar mu da tisto "dodatno energijo". Malat je pa tudi v Gromovem mind n muscle boosterju in ljudje ga zelo hvalijo. Naključje? :)

Bi bilo potem pametno v "navadni" BCAA mešat tudi glutamin, da bi se dobil nekje enak produkt kot ga Dom uporablja?
<< x

Dodosan

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor So mar 05, 2016 07:15

Za tiste, ki želite še malo slišati od dr. D'Agostino-ta je v linku odličen audio podcast/intervju z njim. Hkrati pa intervju s dr. Peter Attia, ki tudi malo doreče o ketonski.

http://fourhourworkweek.com/2015/11/03/ ... dagostino/

Enjoy! :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So mar 05, 2016 13:30

za malat vedno govorim..
samo čakajte da bo en od teh to napisal