Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

BioTechUSA Zero Bar One More ponudba nova kolekcija

Danes je Sr maj 23, 2018 19:51

Gromove keto novičke

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 829

Kraj: Borovnica

Odgovor Ne mar 06, 2016 07:20

Re: Gromove keto novičke

Hehe kera huda fotka v postli z keto solmi Slika To je za profilno.Super,zdaj pa poročanje ;)
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1242

Odgovor Ne mar 06, 2016 07:27

Ko mali otrok obkrožen s sladkarijami ;)
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 715

Kraj: Štajerska

Odgovor Ne mar 06, 2016 12:48

Gašper, morda bi odprl temo za keto soli...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 62602

Odgovor Ne mar 06, 2016 13:16

FRAN je napisal/-a:Gašper, morda bi odprl temo za keto soli...

ko pridem domov pripravim še dva tipa merilcev in vse verzije soli na kup :)
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 07, 2016 17:37

Using DBHB instead of glucose increased the cardiac output and hydraulic work but reduced the oxygen consumption – i.e. for less oxygen, the heart was able to deliver more cardiac output and hydraulic work.

A key assumption we’re making in this article is that the effects of ketone metabolism on the heart mimic those on the brain. The reason we don’t have a similar study on the brain is that brain tissue is very non-homogenous (not the same throughout) and also there are less quantifiable outputs compared to the heart. We know from a few animal models that the ketogenic diet seems to increase the amount of ATP in the brain as measurable quantities. Furthermore, this study found increased ATP in the hippocampus (part of the brain involved in emotion and memory) while studying the effects of the ketogenic diet (KD) on a particular metabolic genetic abnormality and this study found significantly higher levels of ATP in the brain of the KD diet group over the control group.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So mar 12, 2016 22:57

Ker je keto tako protivnetna in poveča krvni pretok so določeni efekti na zdravje vidni zelo kmalu. Še sam sem kdaj presenečen čeprav delam s tem že nekaj let..

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne mar 20, 2016 16:20

popolnoma agree

“If you do carbs right after a workout, you’re gonna shift yourself out of ketosis. And the extra insulin being produced from that is not any better than the ketones on muscle building.” — Dr. Adam Nally
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne mar 20, 2016 22:49

Slika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11090

Odgovor Sr apr 20, 2016 11:13

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 15, 2016 17:03

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr maj 25, 2016 22:24

I've seen a lot of buzz going around about ketogenic dieting and ketone salts recently. Interesting timing as this abstract from Experimental Biology meeting out in which we collaborated with Dr. Mike Roberts lab at Auburn University. This is one of the first studies to supplement with exogenous BHB salts. Some highlights of the study:
1) Terminal masses of the study were LCKD +Ketones < LCKD < WD+ Ketones < WD
2) Brown fat was elevated 41% in LCKD+Ketones relative to LCKD

3) Food efficiency (g mass gained/g food consumed) was reduced in the LCKD + ketones and WD + ketones groups.

There are several more planned and underway but this is a good start for getting an understanding of some potential mechanisms underlying adaptations.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr maj 25, 2016 22:28

The Effects of Intermittent Ketogenic Dieting as well as Ketone Salt supplementation on Body Composition and Circulating Health Biomarkers in Exercising Rodents

Wesley Kephart1, Maleah Holland1, Petey Mumford1, Brooks Mobley1, Ryan Lowery2, Michael Roberts1 and Jacob Wilson2

+
Author Affiliations

1Auburn University, Auburn, AL
2Applied Science and Performance Institute, Tampa, FL

Abstract

objective Low-carbohydrate ketogenic diets (LCKDs) are a common modality to facilitate weight loss/control; however, the frequency of adherence needed to attain these benefits has not been adequately described. In addition, LCKDs have the propensity to elevate circulating ketone bodies, thus supplementing ketones may confer additional health benefits. The purpose of this study was to examine potential health benefits of an intermittent LCKD diet (AIM 1), and the effects of ketone salt supplementation (AIM 2).

METHODS In both AIMs groups of male Sprague-Dawley rats (9–10 weeks of age, 300–325 g) were provided isoenergetic amounts of a LCKD (17 g/day, 5.2 kcal/g, 20.2% protein, 10.3% CHO, 69.5% fat) or a wester diet (WD) (20 g/day, 4.5 kcal/g, 15.2% protein, 42.7% CHO, 42.0% fat) for 6 weeks. For AIM 1 an additional group of rats was fed LCKD for 5 consecutive days followed by two days of WD (LCKD+WD). In AIM 2 two additional groups of rats were either fed LCD or WD, but were also given ad libitum ketone salts mixed in water, LCD+K and WD+K. In both aims, rats were housed in resistance-loaded voluntary running wheels.

RESULTS In AIM 1, LCKD and LCKD+WD weighed 15% less, had significantly lower insulin, and triglycerides than WD (p<0.01). Additionally, omental and peri-renal fat depots were reduced (p<0.05), and food efficiency (g mass gained/g food consumed) was reduced in the LCKD+WD group (p≤0.05). In AIM 2, terminal body masses were LCKD+K<LCKD<WD+K<WD (all differences p≤0.05). WD+K presented the highest levels of serum triglycerides (p≤0.01). Brown fat was elevated 41% in LCKD+K relative to LCKD (p≤0.01). Also, food efficiency was reduced in the LCKD+K and WD+K groups (p≤0.05).

CONCLUSIONS Interestingly, AIM 1 suggests that intermittent ketogenic dieting with exercise conferred similar health benefits as strict ketogenic dieting. Additionally, AIM 2 suggests that ketone salt supplementation with exercise attenuated fat mass deposition regardless of dietary assignment.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če okt 13, 2016 19:26

Facebook je omogočil, da sem po dolgih letih v Budimpešti naletel na prijatelja Boruta Šemrla. Za mlade naj povem, da je Borut eden naših najboljših bb vseh časov. Predvsem pa je v 90tih letih veljal za top trenerja, velikega poznavalca (ne le prakse temveč tudi teorije) prehrane, dodatkov, treninga.. Imel je tudi gym in bil eden prvih, ki je uvažal dodatke. Vsi smo hodili po nasvet k njemu. Ustvaril in treniral je nekaj top slo tekmovalcev. Bil je kot nekakšen mentor in tudi
idol..

Potem pa ga po dolgih letih srečaš in ti reče. Grom hvala ti... Totalno si mi spremenil življenje. Ne razmišljam več o hrani, nisem več odvisen od hrane, kljub temu da se staramo sem brez problema stalno v formi, imam veliko energije in sem stalno zbran, obroke imam 1 do 2x na dan. Še to kdaj ne. V zadnjih 3 letih od kar te spremljam in sem v ketozi se mi je spremenilo življenje. Ko sem te bral se mi je zdelo smiselno in pričel sem raziskovati. Opazil sem popolnoma enake učinke kot jih opisuješ ti. To je to..

Slika
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1292

Kraj: Koper

Odgovor Če okt 13, 2016 20:19

oo, Boruta pa nisem videl že iz časov, ko je imel trgovino z dodatki v Bonifiki. Zanimivo, da ste se srečali v Budimpešti :)
lepo slišati, da je tudi on v keto klubu Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To dec 20, 2016 15:34

Ketonska telesca v boj proti anksioznosti?

Na področju raziskovanja vplivov ketonskih telesc v zadnjem času prihaja do vidnega premika od ketogene diete same k raziskovanju vpliva ketonskih telesc, ki jih bodisi zaužijemo ali v telo dobimo prek infuzije. V začetku decembra so v reviji Frontiers in Molecular Neuroscience objavili rezultate zanimivega eksperimenta, v katerem so preiskovali vpliv ketonskih telesc na anksioznost podgan.
Stres pri podganah preučujejo s t.i. dvignjenim štirikrakim labirintom, ki ima dva kraka ograjena (zaprta kraka), dva pa odprta, torej neograjena. Tak labirint je učinkovita metoda za preizkušanje naravnega konflikta pri živalih, kjer se srečujeta naravna radovednost po raziskovanju novega okolja in znani strah živali pred odprtimi prostori. Na podlagi časa in razdalje, ki jo živali opravijo na odprtih ali zaprtih krakih, s pomočjo statističnih metod ugotavljajo njihovo anksioznosti podobno obnašanje.

V eksperimentu, ki so ga opravili ameriški in madžarski znanstveniki, so skupini podgan dodajali ketonske estre, ketonske soli in olje MCT v majhni dozi 7 dni. Ostale pa so razdelili v štiri skupine, od katerih je bila ena kontrolna, druga je dobila majhno dozo estrov, tretja visoko dozo estrov (~25 g/kg telesne teže dnevno), četrta pa visoko dozo ketonskih soli in olja MCT (~25 g/kg telesne teže dnevno) – tako hranjenje je trajalo 83 dni.

Ugotovitve so upravičile doslej znan vpliv ketonskih telesc na anksioznost: podgane, ki so dobivale ketonske soli in olje MCT so preživele največ časa na odprtih kratkih, prav tam naredile največ poti, hkrati pa so se najkasneje odločile za vstop v zaprta kraka. Tako obnašanje je značilno za živali z nizko stopnjo anksioznosti.

Dodajanje zunanjih ketonskih telesc bo lahko učinkovito pomagalo pri zmanjševanju anksioznosti brez rigorozne ketogene diete, ki za veliko ljudi pomeni preveliko odpovedovanje in prestrog režim prehranjevanja ( seveda tisti, ki smo na tej prehrani dolgo vemo, da to sploh ni isto res :)). Avtorji priporočajo nadaljnje raziskovanje anksiolitičnega delovanja ketonskih telesc tudi na ljudeh.

Vir:
Ari, C. et al., 2016. Exogenous Ketone Supplements Reduce Anxiety-Related Behavior in Sprague-Dawley and Wistar Albino Glaxo/Rijswijk Rats. Frontiers in Molecular Neuroscience, 9(137).
Prejšnja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

BioTechUSA Zero Bar Metapure Promocija -40%