Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 30e - forum

Danes je Če dec 05, 2019 20:57

LCHF slabost metrotreksat

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Quill

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor To dec 03, 2019 10:10

LCHF slabost metrotreksat

Zdravo,

Nekje 4 leta nazaj sem bila 1,5 let na LCHF, kjer sem uspešno shujšala, z nekaj slabimi dnevi, ko sem bruhala zaradi bog-ve-česa. Preveč maščobe? Preveč nenavadnih sestavin znotraj nadomestnih obrokov? Etc. (prejšnji mesec sem ugotovila, da maltitol izredno slabo vpliva na moj želodec, tako da mogoče je bilo to).

Potem so se mi začele težave na sklepih, kjer se na koncu nisem morala niti zapeti gumbov brez neznosnih bolečin.

Naslednje leto sem se ukvarjala s tem, da sem letala po zdravnikih, izločevala hrano ... šla na osnove (riž+piščanec) in na sploh ugotavljala kaj je narobe ... etc.

2 leti nazaj so ugotovili Psoriatični artritis. Dobila sem metrotreksat, ki mi je bolečine zmanjšal na znosno, oz. trenutno brez težav, če ne obremenjujem kolen oz se ne spreminja vreme.

Težava je ta, da sem zaradi sprememb v življenju pridobila na kg. Iz 10 kg, ki sem izgubila sem dobila 15kg+.
Študiram, da bi šla spet na LCHF, sicer mi prehrana ni 100% odgovarjala, je bilo pa najbolj uspešno hujšanje v tistem času.

Težava je ta, da imam zaradi metrotreksata zelo šibek želodec (stanjšuje linijo znotraj želodca in povzroči pogosto slabost), poleg tega pa še dodatno obremenjuje jetra. Kar pomeni, da se ne smem zafrkavati z prestrogimi dietami, oz mi morajo le te dovoljevati občasne OH in pa juhe.
Vmes sem bila v obdobju stradanja (ker sem pač jezna nase, ker ne shujšam + ker mi je itak bilo slabo po karkol je bilo podobno LCHF) - 4 mesece - 1 obrok na dan po 16ti uri. 60-62 kg.
Vmes sem preizkusila že cikliranje OH - 3 mesece -, ki pa je bil praktično LCHF z manj-LCHF dnevi in mi ravno tako seka na želodec. Poleg tega je bilo ravno po obdobju stradanja, tako da ni šlo nič v minus, temveč v plus. 62-65 kg.

Sem blizu 30 let. 150 cm. Nazadnje ko sem se tehtala sem bila 65 kg (od takat gledam bolj, če se počutim močno in če se lahko stlačim v hlače). Na LCHF sem bila 51 kg.

Na fitnes hodim 1x na teden. Sprva sem bila na utežeh, vendar sem se po posvetovanju osredotočila bolj na gibljivost sklepov, ki mi povzročajo probleme.
1x na teden imam ples 1,5 h.
Vsakodnevno se raztegujem.
Služba in hobi pa so stacionarni.

Uglavnem, rahlo sem brez ideje.
Anything helps.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63894

Odgovor To dec 03, 2019 11:58

Re: LCHF slabost metrotreksat

osnovna lchf je brez raznih dodatkov, prinasa toliko beljakovin kot telo nujno rabi in ni naziranje z mascobami. je pa zelo protivnetna tako da bi znala pomagati.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63894

Odgovor To dec 03, 2019 11:59

juhe so del te prehrane. lahko zelo pomemben del /elektroliti
zakaj pa bi bilu nujni oh pa ne vidim razlage razen preko splosnih smernic torej brez ozadja, razlage in logike
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Quill

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor To dec 03, 2019 15:13

Logika so lastne izkušnje in nešteto predlogov, člankov ipd.

Proti bruhanju in slabosti pomaga kruh, riž, krekerji ipd., saj pomiri želodec, še posebno na dneve, ko je potrebno uživati metrotreksat (ta lahko povrzoča tako močno slabost, da so razvili vbrizg z inekcijo za tiste, ki ga drugače izbruhajo).
V obdobju slabosti (kar je včasih tudi po 1 mesec) se ne sme jesti mastne hrane, sicer lahko kar doma ostaneš od bolečin.
Sveže tople juhe človek žal ne more nositi okoli.

Na prvem mestu mi je zdravje in moje dobro počutje.

Psoiratični artritis se pojavlja tudi brez vnetja (tega imam jaz, zato so tudi potrebovali 1 leto, da so odkrili kaj mi je). Vnetje edino dobim če pojem preveč nightshadea oz. paradižnik, paprike, etc. in verjetno sladkorja (še nisem testirala).

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner