Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Po sep 23, 2019 14:42

Keto Q&A - Gašper Grom

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

DenisHostnik

Pleničar

Vnosov: 61

Kraj: Celje

Odgovor To jan 22, 2019 19:13

Re: Keto Q&A - Gašper Grom

Grom je napisal/-a:ne vem kaj je to off in za kaj bi to človek imel. sicer lahko kdaj kej poješ ampak če delaš nekaj časa prav ne paše niti

Sladko se mi zalusta kdaj pa kdaj :D
<< x

ma987

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor To jan 22, 2019 22:42

Pozdravček vsem, me veseli, da sem ob prehodu na keto našla ta odličen forum.

Po 20ih letih vegetarijanstva in 38 letih sem prišla do točke, ko nič več ni štimalo.

Najprej lomljenje kosti kar iznenada, zamaščena jetra, izostala menstruacija, otekel zgornji del hrbta in kile. Veliko kil preveč, ki jih sploh nisem mogla več spravit dol.

Že kakšno leto letam od veganske prehrane, detoxov z zeolitom, altajsko smolo, low fat diet itd itd.

Dokler nisem začela brati zares o prehrani in si pogledala mnogo konferenc, youtubov in pričela dojemati, da seveda, na cukru sem non stop (kakršnikoli OH so že), dogaja se mi, da mi telo stalno proizvaja inzulin, ker ni feedbacka, da ga je pravzaprav preveč. Šele, ko sem začela razumevati inzulin in kaj si počnemo s stalnimi nihanji in da na neki točki se oseba redi skoraj iz nič in ni druge poti kot low fat.

In tudi to sem poskusila v tem letu za dva meseca. Takrat sem se tudi odločila, da to ne more biti to, da jaz lačna non stop + brez energije + s kopico zdravstvenimi težavami pač ne bom. Z eno besedno: žalostna dieta, kg nisem izgubila kljub striktnosti oziroma je samo non stop nihalo, poleg tega sem se stalno počutila lačno, utrujeno, pa že malo razpizdeno, da je to sedaj moj life.

Long story short. Z nekaj osnovnega predznanja in hudim free appom za keto na 9 dnevu ketonskega prehranjevanja.
Izgubila 4 kilograme v enem tednu, menstruacija, ki sem jo prej čakala dobre dva meseca prišla v treh dneh, otekline na zgornje delu hrbta ni več po treh dneh brez OH.

Prvi dan sem si šla tudi napravit krvno sliko in k zdravnici kjer sva imeli zanimiv pogovor pravzaprav.

Sedaj pa vpršanje, če lahko. Prvi dnevi so bili neko spontano hranjenje in še kkašna napaka s kavo z mlekom, od prejšnjega četrtka pa si vpisujem stvari. Po nekih app izračunih (nekaj sem jih naredila) naj bi zaužila

aha, še te podatki
160 cm
80 kg
38 let

20g OH
125 g maščobe
100 g proteinov
1550 kcal

Moji vnosi pa zelo nihajo, primeri:

1.dan
19 G oh
24 G vlaknin
163 g maščob
57 g beljakovin
1823 kcal

2.dan
13 G oh
10 G vlaknin
41 g maščob
36 g beljakovin
547 kcal

3.dan
17 G oh
12 G vlaknin
56 g maščob
22 g beljakovin
693 kcal

Kar me zanima ali je ta zadnji dan ok? Ali naj se držim recimo izračuna zame in tudi, če nisem lačna in so maščobe na 75 % dodam potrebne beljakovine? Gledala sem nekaj yt o tem, da je za max weight loss fino tudi kcal omejiti zelo, drugje pa, da ne,

Tega še nisem uspela preučiti, praktičnega dela, in ali naj grem tudi na manj kalorij in samo poskrbim, da je 75%maščob, 5% OH in 20% beljakovin in se tega res držim. Je enakovreden vnos vsak dan isto pomeben za pričetek ketosnkega načina?

Jem dvakrat na dan, vmes črna kava, danes pa sem recimo enkrat in razmišljam, da bi tako nadeljevala. Ta vmesni post mi je pričel prijat, zaradi službe in vsega pa gledam ali ne bi raje naredila tako, da bi zjutraj spila eno masleno kavo in potem popoldan še enkrat jedla. S tem prekinem post samo morda dobim energijo za čez da? Ali pa se sčasoma to umiri in 1 obrok dnevno ni več težava? Meni prija 1-2 kakor vidim.

Prehoda skoraj nisem čutila, morda kakšen dan. Predvsem slabše spanje 2 dni, drugega ne. Špricam se z Nigarijem, mg olje, jem omega 3, vsaki vodi dodam zrnce soli in kolobar bučke ter malo ašičevega jabolčnega kisa. Pijem še donat občasno in če se spomnim si malo bolj poslim hrano.

Kaj jesti, je še ena črna luknja zame, saj tofu na maslu čutim, da ni ravno to to. Do sedaj sem jedla tofu z jajci, zelenjavo, včasih si naredim kaj jogurta ali kisle smetane z nekaj brusnicami in eritrolom, solate s siri itd...Zaenkrat bi rada ostala na čim manj raznoliki hrani, ker kar dodam na to, zares začutim kako mi paše. Skuta in kisla smetana že vidim, da zame nista najbolje...

Za povzetek: Nasploh prvič se čutim zares lažja, da nimam ne vem koliko vnetnih procesov v telesu, energija je prišla nazaj po 5 dnevu!!!!!! Po dobrem letu utrujenosti, glavobolov, vlačenju iz postelje vsako jutro itd sem včeraj sama od sebe zaćela z vadbo!! Zato, ker je telo to hotelo in paše, ne, ker moram! Morda sem pa v evforiji ne ketozi ;)

Sem se morala razpisat, hvala za vsak odgovor, lp! Mateja
<< x

simchi

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 105

Odgovor Sr jan 23, 2019 11:40

mateja,

bolj pomembno kot kompliciranje, da bo vsak obrok točno 75% tega in drugega, je pomemben pravi izbor živil. Ali si še vedno vegetarijanka? No, kakorkoli, v grobem bi moral jedilnik vsebovati jajca, maslo, mastne ribe (skuša, losos, sardele), mastni deli mesa, drobovina, olivno olje, avokado, občasno mastni mlečni izdelki (sir, polnomastna smetana, mastni jogurti), kakšni oreščki (makadamije, lešniki) + zelenjava (razen seveda kakih škrobnih zadev kot krompir, fižol, koruza...)

Tudi štetje kalorij nima prevelikega smisla. Telo bo samo povedalo, koliko rabi. Maslo oziroma v smetana v kavi ni potrebna. Naj telo črpa samo sebe.
Tofu ni najboljša izbira. Drugim umetnim sladilom in zero pijačam se je na začetku tudi dobro odpovedati (če se le da :) ).
Those who think they have no time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness
<< x

ma987

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Sr jan 23, 2019 12:21

simchi je napisal/-a:mateja,

bolj pomembno kot kompliciranje, da bo vsak obrok točno 75% tega in drugega, je pomemben pravi izbor živil. Ali si še vedno vegetarijanka? No, kakorkoli, v grobem bi moral jedilnik vsebovati jajca, maslo, mastne ribe (skuša, losos, sardele), mastni deli mesa, drobovina, olivno olje, avokado, občasno mastni mlečni izdelki (sir, polnomastna smetana, mastni jogurti), kakšni oreščki (makadamije, lešniki) + zelenjava (razen seveda kakih škrobnih zadev kot krompir, fižol, koruza...)

Tudi štetje kalorij nima prevelikega smisla. Telo bo samo povedalo, koliko rabi. Maslo oziroma v smetana v kavi ni potrebna. Naj telo črpa samo sebe.

Tofu ni najboljša izbira. Drugim umetnim sladilom in zero pijačam se je na začetku tudi dobro odpovedati (če se le da :) ).

Pozdrav, ja, čisto razumem in tak je ponavadi vedno moj pristop. Tpkrat pa se želim stvari lotit bolj sistematično, ker sem nekaj mesecev nazaj že poskusila s ketonsko, jedla po filingu, v tretjem dnevu komaj vstala, glavoboli in potem prenehala, saj sem imela noro v službi poleg. Takrat, če ne veš kaj delaš je ponavadi tak rezulatat-zato tako kompliciranje! Ampak ja, grem bolj na loose up.

Kar se tiče vegetarijanstva, je moje zdravje prvo, zares se šele učim o nutrišnih, uvedla sem brez pardona omega 3 in jajca, razmišljam, če bo telo tako želelo, da bi bila odprta za ribe. Ampak, hodim mimo njih v trgovini in se že nekaj časa spogledujem z njimi in res ne vem ali bi jaz to še lahko. Ta svet je zame pri 15ih nehal obstajati kot hrana, tako, da trenutno se samo spogledujem s tem, bere, čutim...

Nadomestke ne želim uvajat, dva pa sem, eritrol, ampak to je pol žličke na vsake tri dni recimo na skuti. Zanimivo mi je opažat kako je ta sladkoba čisto drugačna za telo. Drgo pa sem začela s čudežnimi nudelmi, wow. Pristala, ker gre le za gomolj in ne nekaj sintetičnega in so mi noro dobri popečeni z elenjavo in jajci.

Tako, da kar jem največ, samo ni veliko: avakoda, biološka jajca proste reje, mešana zelenjava ali pa solo: brokoli, stročji fižil, nekaj paprike, paradižnika v solati poleg. To je nek standard. Če nimam časa si samo naredim solato s trdim ali mehkim sirom in mi je top. Tofu pa včasih dodam rezancem popečen na maslu kake 50 gramov.

Prej nisem jedela veliko jajc, sedaj se je to zelo spremenilo in res gledam, da so stvari izpod pašnikov, od jajc, masla, smetane itd...iščem tudi neko dobro ribje olje, videla sem fermentirano ribje olje iz jetr polenovke iz Skandinavije iz mislim, da divjega ulova.
Rada bi začela nadomeščati za to vstopno fazo tudi minerale, pa povsod vidim notri stvari za zgostitev, ki niso ok, koliko dejansko to vpliva? Meltadroxin recimo (ali nekaj podobnega).

Moj namen je tukaj, da dodobra padem v ketozo in da je prehod tak, da sem vmes funkcionalna in da se mi telo zdravi, zato skušam razumeti ali se gleda tudi kalorije, ja, ne...kaj, ko imam včasih dovolj hrane pa ne veliko proteinov, naj malce na silo pojem vseeno...take reči.

Lep zasnežen dan!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63825

Odgovor Če jan 24, 2019 07:25

ekstra sol?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Če jan 24, 2019 11:34

ma987 je napisal/-a:Pozdravček vsem, me veseli, da sem ob prehodu na keto našla ta odličen forum.

Po 20ih letih vegetarijanstva in 38 letih sem prišla do točke, ko nič več ni štimalo.

Najprej lomljenje kosti kar iznenada, zamaščena jetra, izostala menstruacija, otekel zgornji del hrbta in kile. Veliko kil preveč, ki jih sploh nisem mogla več spravit dol.

Že kakšno leto letam od veganske prehrane, detoxov z zeolitom, altajsko smolo, low fat diet itd itd.

Dokler nisem začela brati zares o prehrani in si pogledala mnogo konferenc, youtubov in pričela dojemati, da seveda, na cukru sem non stop (kakršnikoli OH so že), dogaja se mi, da mi telo stalno proizvaja inzulin, ker ni feedbacka, da ga je pravzaprav preveč. Šele, ko sem začela razumevati inzulin in kaj si počnemo s stalnimi nihanji in da na neki točki se oseba redi skoraj iz nič in ni druge poti kot low fat.

In tudi to sem poskusila v tem letu za dva meseca. Takrat sem se tudi odločila, da to ne more biti to, da jaz lačna non stop + brez energije + s kopico zdravstvenimi težavami pač ne bom. Z eno besedno: žalostna dieta, kg nisem izgubila kljub striktnosti oziroma je samo non stop nihalo, poleg tega sem se stalno počutila lačno, utrujeno, pa že malo razpizdeno, da je to sedaj moj life.

Long story short. Z nekaj osnovnega predznanja in hudim free appom za keto na 9 dnevu ketonskega prehranjevanja.
Izgubila 4 kilograme v enem tednu, menstruacija, ki sem jo prej čakala dobre dva meseca prišla v treh dneh, otekline na zgornje delu hrbta ni več po treh dneh brez OH.

Prvi dan sem si šla tudi napravit krvno sliko in k zdravnici kjer sva imeli zanimiv pogovor pravzaprav.

Sedaj pa vpršanje, če lahko. Prvi dnevi so bili neko spontano hranjenje in še kkašna napaka s kavo z mlekom, od prejšnjega četrtka pa si vpisujem stvari. Po nekih app izračunih (nekaj sem jih naredila) naj bi zaužila

aha, še te podatki
160 cm
80 kg
38 let

20g OH
125 g maščobe
100 g proteinov
1550 kcal

Moji vnosi pa zelo nihajo, primeri:

1.dan
19 G oh
24 G vlaknin
163 g maščob
57 g beljakovin
1823 kcal

2.dan
13 G oh
10 G vlaknin
41 g maščob
36 g beljakovin
547 kcal

3.dan
17 G oh
12 G vlaknin
56 g maščob
22 g beljakovin
693 kcal

Kar me zanima ali je ta zadnji dan ok? Ali naj se držim recimo izračuna zame in tudi, če nisem lačna in so maščobe na 75 % dodam potrebne beljakovine? Gledala sem nekaj yt o tem, da je za max weight loss fino tudi kcal omejiti zelo, drugje pa, da ne,

Tega še nisem uspela preučiti, praktičnega dela, in ali naj grem tudi na manj kalorij in samo poskrbim, da je 75%maščob, 5% OH in 20% beljakovin in se tega res držim. Je enakovreden vnos vsak dan isto pomeben za pričetek ketosnkega načina?

Jem dvakrat na dan, vmes črna kava, danes pa sem recimo enkrat in razmišljam, da bi tako nadeljevala. Ta vmesni post mi je pričel prijat, zaradi službe in vsega pa gledam ali ne bi raje naredila tako, da bi zjutraj spila eno masleno kavo in potem popoldan še enkrat jedla. S tem prekinem post samo morda dobim energijo za čez da? Ali pa se sčasoma to umiri in 1 obrok dnevno ni več težava? Meni prija 1-2 kakor vidim.

Prehoda skoraj nisem čutila, morda kakšen dan. Predvsem slabše spanje 2 dni, drugega ne. Špricam se z Nigarijem, mg olje, jem omega 3, vsaki vodi dodam zrnce soli in kolobar bučke ter malo ašičevega jabolčnega kisa. Pijem še donat občasno in če se spomnim si malo bolj poslim hrano.

Kaj jesti, je še ena črna luknja zame, saj tofu na maslu čutim, da ni ravno to to. Do sedaj sem jedla tofu z jajci, zelenjavo, včasih si naredim kaj jogurta ali kisle smetane z nekaj brusnicami in eritrolom, solate s siri itd...Zaenkrat bi rada ostala na čim manj raznoliki hrani, ker kar dodam na to, zares začutim kako mi paše. Skuta in kisla smetana že vidim, da zame nista najbolje...

Za povzetek: Nasploh prvič se čutim zares lažja, da nimam ne vem koliko vnetnih procesov v telesu, energija je prišla nazaj po 5 dnevu!!!!!! Po dobrem letu utrujenosti, glavobolov, vlačenju iz postelje vsako jutro itd sem včeraj sama od sebe zaćela z vadbo!! Zato, ker je telo to hotelo in paše, ne, ker moram! Morda sem pa v evforiji ne ketozi ;)

Sem se morala razpisat, hvala za vsak odgovor, lp! Mateja

KO boš keto adaptirana pa začni jest 1g beljakovin na kg telesne teže na dan...

Sedaj na začetku imej kakšno lažjo vadbo ali bolje nič, se lažje adaptiraš. Ko pa boš po keto adaptaciji trenirala, pa seveda jej še nekaj več beljakovin kot 1g na kg TT.
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

cowaw

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Pe feb 01, 2019 17:46

Po 4 tednih čiste keto hrane (jajca, meso, maslo, olivc, makedamije, avokado) bi začel z malo več beljakovinami. Koliko je priporočljivo za cilj učvrstitve telesa. Nimam neke prekomerne teže ampak bi rad predvsem zdefiniral in učvrstil do konca.
<< x

cybercat

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor To feb 05, 2019 12:31

Kako se rešiti težav s slabim zadahom? Več kot 2 leti keto (večinoma jajca, maslo, nekaj zalenjave...). Prej kot za kosilo itak ni želje po hrani, mogoče le bp kava. Ampak dokler ne pojem prvega obroka imam grozen zadah. Ne pomagajo niti žvečilni ali nageljnove žbice. Slika
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor To feb 05, 2019 14:45

Saj pa logično, jajca in mlečni pustijo awful aftertaste, ne moreš nič.

lahko si sicer pogledaš če imaš kamne v mandljevih žepkih, mogoče sicer od tam izbor smradu?
<< x

cybercat

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor To feb 05, 2019 14:56

miki80 je napisal/-a:Saj pa logično, jajca in mlečni pustijo awful aftertaste, ne moreš nič.

lahko si sicer pogledaš če imaš kamne v mandljevih žepkih, mogoče sicer od tam izbor smradu?

Nimam kamnov, uporabljam pa tudi strgalo za jezik. Hm...po cca 16-ih urah od obroka aftertaste?
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1277

Odgovor Sr feb 06, 2019 08:58

Mislim, da hrana ostane bolj za zobmi, kot na jeziku.

Hm, ne vem potem, res pa je, da tudi meni pravijo da imam "ubijalski" zadah po mlečni hrani, čeprav je res, da po 16 urah hrane v želodcu načeloma več ne bi smelo biti...

Mogoče pa je slab zadah popolnoma normalna stvar :)

Če greš v extrem, si lahko doma narediš pepermint bombone, jaz sem potem kar kupil žvečilke :)
<< x

simchi

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 105

Odgovor Pe jul 12, 2019 08:11

Grom, zdravo.

V glavi imam, da se je v začetni fazi keto dobro izogibati pretiranemu kardiu, imam prav? A nisi ti neko obdobje ful hodil v hribe? Ok, ti si že adaptiran v nulo, zanima pa me, če sedaj v uvajalni fazi "škodim" sam sebi, če hodim 2 uri in pol na bližnji hribček (Orle)

Je to ok, al mogoče preveč?
Those who think they have no time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jul 19, 2019 20:35

problem je lahko lakota ali pa manj energije.. če greš tega komot. se prej adaptiraš..
ne pozabi na sol!
<< x

Mihabolha

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor So sep 07, 2019 15:28

Zivjo :)
Na keto sem ze 3 tedne in morem rect da je top :)
1) Zanima me samo kako je z beljakovinami,vem da telo na keto zelo spara z njimi in rad bi pa zgubil se nekaj mascobe in ce se da pridobil na misicah,hodim pa sicer vsak dan redno v fitnes in imam IF 20:4
Imam pa 79 kg visok sem pa 181cm star pa 20 let.
2) od dodatkov imam samo creatine monohidrat,glutamin,beta alenine in seveda bcaa,omega 3 2 tablete pri vsakem obroku in vitamine...ali bi bilo pametno kaj dodati ali vzeti ?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To sep 10, 2019 17:16

če hoče preoblikovati imej nekje 2 g b na kg telesne teže. še posebaj če imaš kalorije nizje. razmerja so primerna za energijski vnos pri vzdrzevanju. ko pa nizas kalorije se mora % beljakovin dvigniti ker so te esencialne. masocbe pa dodajas iz sebe.
prav tako odsvetujem predolge fastinge. maksimalno 12 do 14 ur brez hrane in potem 3 obroki.. dva obroka in fastingi znizajo raven tesotsterona in dvignejo raven vezavnega proteina ki ga deaktivira kar ni ravno v skladu s tvojimi cilji
Prejšnja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel