Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Brezplačna knjiga Fit do poletja LCHF za vedno lačne

Danes je To dec 18, 2018 22:19

Opozorilo za tiste, ki bi radi testirali ketonsko

Moderatorji: UrosS, Stasa, Grom, Metka

<< x

ketowannabe

Mlečnozobec

Vnosov: 106

Odgovor Po maj 30, 2016 20:19

Re: Opozorilo za tiste, ki bi radi testirali ketonsko

WalkingBlind je napisal/-a:Hej onina. Jaz sem na ketonski (z občasnimi prekrški) leto in pol (160, ok 53 kg). V tem času mi je padla teža za cca. 1 do 2 kg :), in še to šele, ko sem se začela malo "igrati" s 5x5strongliftsi. Je pa res, da ne hujšam namerno, ne štejem kalorij in ne pazim, koliko pojem. Mislim, da od keto, kar se tiče izgube kg, zlasti ženske, ki smo že tako na nekih normalnih kg, pričakujemo/te preveč. Se mi je pa postava vidno preoblikovala (kot da bi se maščoba čisto drugače prerazporedila ali kako bi to poimenovala). Aja, sicer pa plezam 2x na teden in kakšen 5x5 1x na teden. Kar se tiče energije malo na pamet svetujem: poskusi spravit obroke na kup, torej jej 2 obroka ali 1 obrok plus kavo. Pojej več jajc in več masla, če že moraš zaradi kalorij, zamenjaj to dvoje na račun česa drugega. Jaz se sicer v začetnem obdobju ne bi držala nazaj. Je že sam prehod zadosti stresen.

Tole je pa zelo pameten nasvet!
Tudi jaz bi poudarila da zamenjaj kaj drugega za jajca in maslo! Jaz sem že tako dolgo poskušala vse živo, da lahko rečem da najboljša možna izbira so jajca in maslo!
Vse ostalo meni dela probleme, od mesa, avokada, makadamije, olivnega, kokosovega... me več ne zanima, zdaj sem se odločila. Samo jajca in maslo, pa domača zelenjava.
Po jajcah nimam nobenih problemov, ni napihnjenosti, zaprtosti, občutka teže, NIČ, ko da nisem jedla, niti ne pomislim na prebavljanje. Vsa ostala živila mi poslabšajo počutje.
Ko resno rabim energijo in koncentracijo - jajca in maslo.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63366

Odgovor Če jun 02, 2016 08:12

jajca all out
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

onina

Pleničar

Vnosov: 74

Odgovor To jun 07, 2016 07:50

Javljam se po mesecu ketonske, ki pa sem jo ukinila. Kljub upoštevanju pravih hranil in razmerij, nisem uspela doseči kurjenje maščob...ravno nasprotno...maščoba se je povečala, energije nič. V eni fazi sem že mislila, da se stanje izboljšuje, vendar je bilo naslednji dan slabše. V glavnem, sedaj sem uvedla nekaj OH...prvi dan 50 g OH zvečer, drugi dan 100 g OH zvečer, tretji dan 0 OH. Zjutraj in po treningu vzamem glutamin. Energija - bum! Predvidevam, da imam energijo zaradi glutamina...verjetno pa tudi zaradi OH.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1267

Odgovor To jun 07, 2016 07:52

Če si bila prej "OH freak", potem zna biti 1 mesec premalo ja, in adaptacija kar dolga in mučna.

Mogoče je boljše znižati OH, nekaj mesecev samo 100, potem samo 50...potem pa spet na keto.
<< x

onina

Pleničar

Vnosov: 74

Odgovor To jun 07, 2016 13:51

zaradi suma na celiakijo, že dve leti ne jem glutenskih izdelkov in s tem posledično uživam tudi manj oh. Pri 158 cm in 49 kg ne govorim o želji po izgubi teže, vendar mi je bila prioriteta ketonske več energije in večja koncentracija. Dosegla pa sem več maščobe. Morda sem povečano užitje maščob vzela preveč resno in je bile le-teh preveč...v glavnem, OH bom malce pociklirala, kar se tiče pa koncentracije in energije - mislim, da sem našla rešitev v Glutaminu. Opazno tudi zniža občutek lakote in željo po sladkem.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jun 09, 2016 09:15

za trening 1 mesec ni dovolj.. jaz sem optimalno treniral po 6 mesecih.. po enem letu pa ekstra..
pred tem če sem kaj dodal sem treniral bolje

razmerja so le en kamenček v mozaiku.. veliko ljudi znotraj razmerji počne zadeve popolnoma narobe. po mojih izkušnjah ko pridejo k meni po nasvet vsaj 70% folka
<< x

mihas1

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Če jun 09, 2016 17:39

domaca jajca in domace maslo nekaj zelenjave in obcasno kako kaplico olivnega... Slika nimas bolsega in ne rabis cisto nic drugega...Slika
<< x

Stone

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Pe jun 22, 2018 10:55

Pozdrav!
ŽE 3 mesce sem na LCHF, občasno zaostrim in jem samo jajca in maslo, ne bom pa trdila, da sem na KETO, nikoli nisem nič tehtala, pojem pa tudi preveč oreskov zadnje čase, v zadnjih 14 dnevih sem vkljucila mlečne izde.

kar me je begalo, je to, da so urinski lističi tudi pri 2 mescih zelo keto prehrane kazali prisotnost ketonov: včasih kar na ful. vse skupaj me je zbegalo, kljub energiji, kvalitetnejšemu spancu, dobri koncentraciji, so bili ketoni, hujšanje in vidne posledice diete pa le nekoliko, se je potem zaustavilo.

še ena stvar: svetlo blato? č
vmes sicer spet "normalno", ampak velikokrat pa glinene barve. ker vem da je lahko problem z jetri, raje vprasam. dodajam omega 3.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1267

Odgovor Pe jun 22, 2018 11:07

Krvne teste naredit in nehaj testirat ketone v krvi, nabavi lističe
<< x

Stone

Pleničar

Odgovor Ne jun 24, 2018 00:20

hvala!!!

a ves da se mi je razjasnilo glede bele barve. zadnje dni jem skoraj samo zelje. ko sem prekinla s tem...

listici pa saj ne da sem škrta, ampak a niso obupno dragi?!
<< x

blackflag86

Mlečnozobec

Vnosov: 261

Odgovor Sr jun 27, 2018 07:29

Jaz še jih imam nekaj, lahko dam za 14 EUR/škatlico (10 kom). Lahko mi pišeš če bi jih vzela.
<< x

Stone

Pleničar

Odgovor Če jun 28, 2018 11:46

blackflag86 je napisal/-a:Jaz še jih imam nekaj, lahko dam za 14 EUR/škatlico (10 kom). Lahko mi pišeš če bi jih vzela.

neki nagaja pa ne morm zs.
bi vzela. k3ra naprava pa!
<< x

Večnik

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor So okt 27, 2018 18:05

Pozdravljeni!
Ker sem nov na tem forumu prosim za informacijo in mnenje.
Zaradi prekomerne teže skoraj 138 kg sem 2 leti nazaj imel bariatrično operacijo t.j. zmanjšanje želodca na cca. 2dl in omega obvod (odstranitev žolčnika in bypas 1,2 m čreva skupaj z dvanajsternikom).
Ko sem se začel ukvarjati s fitnesom sem imel 87 kg in 28% špeha, sedaj imam 94 kg in 18% špeha.
Teža se je zmanjšala za cca. 44 kg vendar pa še vedno premalo, da bi prišel v poštev za plastično operacijo odvečne kože.
Za to bi smel imeti največ cca. 80 kg, sedaj pa imam 94 kg.
S trenerjem sva poskušala razne diete, ki pa niso dale nekih velikih rezultatov, zato mi je predlagal da poskusim s ketonsko dieto.
Ker po operaciji praktično nisem užival maščobe je nastal problem s prebavo, po vsakem takem z maščobo bogatem obroku mi le-ta najprej "obleži na želodcu", nato je pa driska in vetrovi.
Nikjer ne najdem kake informacije ali je ta dieta sploh primerna zame glede na to, da nimam žolča, dvanajsternika in prvega metra čreva.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne okt 28, 2018 11:27

se dogaja tudi pri tisth ki nimajo takih posegov za sabo..
potrebno je pristoppiti zelo postopno in pravilno
<< x

ketometa

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Če dec 06, 2018 16:58

Mene pa zanima kaj se zgodi iz hormoni srece na ketonski ?? Primer ce bi uzeu dodatke kot so 5-htp(serotonin), tirozin in neroadrenalin.... Bi sploh imela ksn ucinek?? Glede nato da rabijo glukozo da jih pripeljejo do mozganov??
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

KOMPLET Sukrin Baking Mix in LCHFlove lešnikov samo 15 EUR Warrior Crunch Bar