Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

LCHF za vedno lačne BioTechUSA Zero Bar

Danes je So maj 26, 2018 16:49

Keto Q&A - Gašper Grom

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 62627

Odgovor Pe jan 26, 2018 08:15

Re: Keto Q&A - Gašper Grom

moraš se pač odločiti. ali ti je všeč fast ali je glavni cilj mišična masa..
jaz sem se tudi imel najbolje ko sem jedel 1 do 2x na dan in nisem gledal kdaj je obrok glede na trening..
vendar sedaj ko je moj cilj optimizacija za misicno maso tudi na račun rahle izguba drugih prednosti se pač malo potrudim...

če rečeš strikten fastin potem ni tudi bcaa. vprašanje pa kakšen je ta vpliv v praksi. na papirju lahko da zmanšuje nekaj pozitinvih učinkov fastinga..

kreatin komot
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 105

Odgovor So jan 27, 2018 12:50

Grom je napisal/-a:
Zeus7 je napisal/-a:Zdravo. Imam eno vprašanje. Ravnam se po Gromovem jedilniku, ki mi ga je predpisal in sem z njim več kot uspešno shujšal potem pa nasedel kvazi strokovnjakom, da se z ketogeno prehrano ne da dobit mase in se zredil nazaj. Torej jedilnik oziroma prehrano imam poštimano. V štirih tednih sem dosedaj izgubil 6kg, s tem da je danes tehtnica kazala enako številko kot prejšni teden.

Jem enkrat do dvakrat na dan ter treniram v fitnesu z utežmi. Kardio samo pri ogrevanju in potem "za ohlajevanje."

In sedaj me zanima zakaj bi lahko do te ustavitve prišlo. Jaz razmišljam v dveh smereh: možno, da jem premalo obrokov oziroma maščob v obrokih in se telo še ni naučilo porabljat svoje maščobe, čeprav naj povem, da lačen nisem. Ali pa sem zaradi fitnesa dobil kaj puste oziroma mišične telesne mase.

In sedaj me zanima kaj menite o tem bolj izkušeni v prehrani kot sem jaz?

kakšno imaš sedaj prehrano

Po jedilniku ..

Prvi obrok jajca, zelenjava in maslo - odrezano pa sevirano surovo zraven. Tu pa tam kaki kos slanine, pršuta. Oziroma če grem delat popoldan je zraven piščančji file oziroma ribe. Čeprav pri ribah še mam rezerve malo, ker še ni blo lososa..
Drugi obrok če je pa je kakšna solata z bučnim/olivnim oljem, kos mesa cca 100g in oreščki (lešniki, mandlji, makedamija) + ta teden sem dodal 10g masla, ker ga dobim skos v službi zraven hladne malice, ki jo vzamem. In se mi zdi pametno pokoristit.

+ še ena rezerva je. Ne uporabljam omega3 (še za zdaj).

Sej bo.. počasi..
<< x

CamPUS

Senior Member

Vnosov: 647

Odgovor Pe feb 09, 2018 11:02

Pozdravljen Grom, eno vprasanje glede MCT z vebnostjo samih C8 gledano striktno iz pocutja, fokusa, delovanje mozganov... je kaksna opazna razlika od klasicnih mct z C8 - C10?

Hvala za odgovor!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe feb 09, 2018 13:14

teoretično je
vprašanje pa če se opazi v praksi
<< x

stammb

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor To feb 13, 2018 09:11

Pozdravljeni g.Grom in vsi ostali, ki prispevate in delite svoje izkušnje.

Že dolgo spremljam vaš portal in njegovo vsebino predvsem na temo ketonske oblike prehrane. Prebral sem veliko glede na to temo, vendar nekaj je teorija drugo so izkušnje ljudi, ki so šli čez tole oz. živijo ta način.

V glavnem z vstopom v leto 2018 sem tudi sam začel z ketonskim načinom prehranjevanja, kdor ne poskusi ne more sodit.

Glede na moje fizične lastnosti (43let, 89kg pri 172cm) in način življenja kamor spada pretežno sedeče delo se poskušam gibat kolikor se le da (dnevno 5-6k korakov, 1x na teden futsall, 1-3x na teden 1,5 - 2 uri na kolesu nekje na Pohorju, pozimi pa spinning).

Po primerjavi parih kalkulacij sem prišel do naslednjih makro vrednosti, katerih osnova je cca 25% energijski deficit ki znaša 1574kcal:

5% OH = 20g
23% B = 89g
72% M = 126g

Po več kot mesecu dni takega prehranjevanja se je teža zmanjšala za dobre 4kg, odstotek maščom v telesu (izmerjeno z diagnostično tehtnico) pa iz 23,7% na 22,4%. Mislim da je to čisto OK.

Ugotovitve:
  • želja po OH in sladkorju je popolnoma izginila
  • energijsko še kar niham, imam dneve ko sem poln energije, imam pa tudi neke energijske blackout-e
  • zadnji teden sem nekaj eksperimentiral in sem zmanjšal vnos kalorij na račun zmanjšanega vnosa M, ni bilo veliko zmanjšanje šel sem pa pod 70%. Sledilo je povečanje lakote predvsem v večernih urah, česar cel mesec prej nisem doživel. Zato sem vnos M vrnil na prejšnje vrednosti.

Me pa zanima naslednje:

• vsake koliko časa je treba prilagoditi makro vrednosti, vsak mesec, vsakega pol leta?
  • kolikokrat na dan MORAŠ jesti. Jaz imam obvezno zjutraj 2 jajci pa cca 50g slanine, po potrebi še kak žlica kokosove masla ali ghee masla. Potem dobesedno ne čutim lakote dokler ne pridem iz službe. A bi si potem moral naredit do večera še dva obroka ali lahko razliko dnevnih zahtev zapolnim z enim obrokom?
  • kako veš da je telo popolnoma preklopilo na maščobne vire?
  • če sem popolnoma adaptiran in če zmanjšam vnos maščob pod 70% a se bo potem telo bolj agresivno lotilo svojih maščobnih rezerv, ki jih ne manjka? ali naj ostanem pri tem razmerju in lepo počasi dol z kilami?

Hvala lepa vsem za morebitne odgovore.

Boštjan
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 716

Kraj: Štajerska

Odgovor To feb 13, 2018 12:29

Kako veš, da je telo popolnoma preklopilo na maščobne vire? Takrat ne čutiš lakote.

Smiselno bi bilo, da nihaš z dnevnimi kalorijami, je zelo dobrodošlo...pospešeno hujšaš in ohranjaš visok metabolizem. Poizkusi za začetek kakšen dan izpustiti zajtrk in ješ šele ko prideš iz službe. To je odlično za pospešeno kurjenje telesnih maščob. Torej imaš tisti dan 2 obroka. Ne vsak dan tako, ampak morda vsak tretji in pozneje vsak drugi dan. Količino dnevnih beljakovin bi bilo smiselno povečat na 1,5g na kg telesne teže. Torej ko boš shujšal boš jedel tudi manj beljakovin.

Poskrbi za vnos elektrolitov!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Tha.G

Pleničar

Vnosov: 7

Odgovor Pe feb 23, 2018 17:13

Glede na to, da sem vegeterijanec nadomeščam meso s sirom.
Bral sem o neprimernosti mlečnih izdelkov pri LCHF, ker vsebujejo laktozo, ki se kasneje pretvarja v sladkor itd. Nisem pa zasledil, da polnomastni siri vsebujejo laktozo, oz ne v obembe vrednih količinah.Zato me zanima, če mi polnomastni siri dejansko škodujejo pri tem načinu prehrane.
Npr. Edamec, piše, da ima manj kot 0.5g OH na 100g in nekaj čez 20gM na 100g 1x na dan si privoščim ta ali podoben sir med 80 in 100g.
Sicer sem vse ostale mlečne izdelke skoraj popolnoma odstranil iy jedilnika. Morda 1x na teden pojem kakšno mozarello, ali kak kremni sir, spijem kak deci jogurta... Z sirom najlažje zapolnem beljakovinski del prehrane in mi bistveno ne dvigne OH (trenutno se trudim držati 70M 25B in 5OH, včasih je maščob nekoliko več in beljakovin nekoliko manj OH pa se trudim drzati pod 20g, kar mi v vecini uspe, morda kak dan "zbezijo" ampak ponavadi ne dlje kot 30g na dan ) Jem pa 1x ali 2x na dan.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe feb 23, 2018 18:41

ni fora v laktozi. fora je v vplivu na inzulin. v času prilagajanja on pri tistih ki imajo uničen sistem inzulin-glukoza.. lahko mlečna sestava velik vpliv na hujšanje.
če s tem nimaš problem potem komot sir. vendar osebno hitro opazim razliko če preveč sira oziroma prepogosto zamenjam z njim jajca.

torej odvisno kak je tvoj cilj in kak sistem imaš
<< x

Tha.G

Pleničar

Odgovor Pe feb 23, 2018 19:35

Kako pa opazim razliko? Oz. vpliv na inzulin? porusen sistem?
Danes je 45 dan na tej prehrani in do danes sem izgubil cca. 15kg in izboljšal vse svoje čase pri teku in vzdržljivosti, prav tako s srčnim utripom ( nizji pri visji obremenitvi ) posledično s Asthmo.
Če kaj pomaga, sem si pred kakšnim tednom in včeraj meril sladkor. Torej obakrat je bilo nekje ob istem času, pred službo (okoli 11h30 ) cca 2 uri in pol po obroku. 2 tedna nazaj sem imel 3,8 včeraj 4,4.
Naslednji teden grem pogledati za ketonske testerje urina.
Moj cilj je izgubiti zaenkrat še vsaj 5kg ( da pridem na 84 zaenkrat )
Hkrati pa polmaraton in s kolesom Izola - Slavnik.
Jem 2x na dan, ponavadi 1x zjutraj, okoli 8h ( jajca, kaka zelenjava, na maslu )in popoldne, je pa odvisno kdaj delam ali jem okoli 17h ali okoli 21h. Jem pa ponavadi kakšno zelenjavo, sir, olive, vse narejeno na maslu ( morda zelenjava narejena na pari nato obdelana v ponvi na maslu , je pa to vsa "dovoljena yelenjava- Špinača, cvetača, brokoli, ohrovt, radič ... Občasno tudi jajca )
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So feb 24, 2018 08:16

pomoje ga komot kaj...

ketonske testiče pozabi za urin ker si že predolgo gor in ti ne povedo kaj dosti. telo običajno dela toliko kot rabi in ledvica na izločajo več
<< x

Tha.G

Pleničar

Odgovor Po feb 26, 2018 11:29

Hvala :)
Samo še dve stvari pol (zaenkrat) neham.
Ne paše mi jesti veliko in zadnje dni mi nanese, da jem 1x dnevno, sicer se potrudim pojesti več, a vseeno se mi zdi malo. Tako, da pojem cca 1100kcal v tem obroku, med 70-80% M ostalo razporejeno med B in OH, slednji so tudi pod 10g/dnevno. Morda pretiravam? je to kljub vsemu premalo? Se potrudim pojest še kaj v drugem obroku? Lahko povečam samo tega? Ker po eni strani mi paše se ne obremenjevat s še enim obrokom, Ne vem pa kako bo to na tek vplivalo.
Druga stvar pa so podočnjaki, ne vem zakaj sem jih dobil in so dokaj opazni, trudim se spati dovolj, in sigurno spim nad 6ur na noč a vseeno... Morda kakšni vitamini? Ali sem prehitro shujšal ( ponekod sem to bral )
Še enkrat hvala za tvoj čas in voljo :)
<< x

majkohrn

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Po feb 26, 2018 12:53

Pozdravljen Gašper in ostali člani/bralci foruma!

S fitnesom se ukvarjam že cca 6 let in po dolgem času premišljevanja sem se končno odločil za LCHF dieto. Ovira ni bila v odpravi hidratov, saj sem že prej treniral brez hidratov in sledil carb backloading dieti ala Kiefer, temveč prilagajanje življenjskemu drugih okoli mene (punce, družine,...) Trenutno sem 6 dan na dieti in nimam nikakršnih problemov s razpoloženjem, kvečjemu obratno saj se izredno dobro počutim. Na forumu sem zasledil jedilnik enega izmed forumašev, ki je imel cca. 4x na dan po 4 jajca+špinača+maslo in enkrat na dan 150g mesa. Zanima me, ali je popolnoma na začetku pametno jesti toliko jajc in toliko masla oz. ali je smiselno postopoma stopnjevati s temi živili in na začetku kombinirati različne maščobne vire? Sam nimam nikakršnih problemov z monotonim oz. vsak dan enakim jedilnikom, prav tako pa mi je prej omenjeni jedilnik zelo priročen pri delu. Zanima me tudi, kolikšna naj bi bila zgornja meja zaužitega masla na dan ob predpostavki, da dnevno zaužijem okoli 230 g maščob?

Hvala za odgovori in lep pozdrav!
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 716

Kraj: Štajerska

Odgovor Po feb 26, 2018 13:55

Da, že na začetku te diete lahko ješ veliko jajc in masla...na začetku lahko greš čez porabo dnevnih kalorij (je lažji preklop sistema telesa iz porabe glukoze na porabo maščob), čez nekaj tednov pa seveda v okviru porabe dnevnih kalorij.
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 46

Odgovor Sr feb 28, 2018 09:35

Tha.G je napisal/-a:Hvala :)
Samo še dve stvari pol (zaenkrat) neham.
Ne paše mi jesti veliko in zadnje dni mi nanese, da jem 1x dnevno, sicer se potrudim pojesti več, a vseeno se mi zdi malo. Tako, da pojem cca 1100kcal v tem obroku, med 70-80% M ostalo razporejeno med B in OH, slednji so tudi pod 10g/dnevno. Morda pretiravam? je to kljub vsemu premalo? Se potrudim pojest še kaj v drugem obroku? Lahko povečam samo tega? Ker po eni strani mi paše se ne obremenjevat s še enim obrokom, Ne vem pa kako bo to na tek vplivalo.
Druga stvar pa so podočnjaki, ne vem zakaj sem jih dobil in so dokaj opazni, trudim se spati dovolj, in sigurno spim nad 6ur na noč a vseeno... Morda kakšni vitamini? Ali sem prehitro shujšal ( ponekod sem to bral )
Še enkrat hvala za tvoj čas in voljo :)

Nimam pojma o KETO dijetah oz. Keto prehranjevanju razen kar preberem tukaj na forumu. Pa vendar se mi zdi, ker poznam že kar nekaj ljudi, ki so na tej dieti, da vsi kažejo super rezultate v smislu zmanjšanje teže ampak predvsem na račun bistveno premajhnega vnosa kalorij in ne kot učinkovitost te diete.
Nikjer nisem zasledil, ko ljudje sprašujejo kaj dela narobe oz. zakaj se slabo počuti na tej dieti, da bi mu kdo odgovoril da ima enostavno premajhen kalorični vnos...ja ok ima dovolj maščobe na sebi pa vendar ne gre zanemarjati dnevne porabetelesa
<< x

majkohrn

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Sr feb 28, 2018 15:51

Hvala za odgovor! Še eno vprašanje...ali bi ti kalorije razporedil okoli treninga torej da imam večji del maščob pred/po treningu ali naj razdelim dnevni vnos maščob v 5 enakomernih obrokov? Nisem namreč še prešaltat z starega načina prehranjevanja, ko sem imel večino OH po treningu potem pa vedno manj. Hvala za odgovor!

FRAN je napisal/-a:Da, že na začetku te diete lahko ješ veliko jajc in masla...na začetku lahko greš čez porabo dnevnih kalorij (je lažji preklop sistema telesa iz porabe glukoze na porabo maščob), čez nekaj tednov pa seveda v okviru porabe dnevnih kalorij.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Brezplačna knjiga Fit do poletja Sukrin + GRATIS Almitas maslo iz bučnih semen