Izšla je devetnajsta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet 50% ceneje Sukrin

Danes je To jun 19, 2018 23:06

Preoblikovanje postave

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

sarah11k

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor To feb 06, 2018 21:42

Preoblikovanje postave

Živjo!

Sem 20 letnica, 166 cm in 52 kg, z ne preveč privlačno postavo (maščoba predel trebuha, celulit..).

Ker vem da se vse začne pri prehrani sem se odločila, da popolnoma spremenim prehrano. Opustila sem uporabo sladkorja, pijem zeleni čaj (včasih z žličko domačega medu) ali vodo, pri kuhanju uporabljam večinoma le minimalno kokosovega olja, za kosilo skuham različne polnozrnate stvari (ali ajdo, kvinojo...) z zelenjavo (včasih uporabim še piščanca ali losos), za večerjo solato ter kakšno tuno, skuto, jajca... za zajtrk največkrat kar ovseni kosmiči z banano, izogibam se mleku (uporabljam riževo, sojino ...) skratka na hrano dokaj pazim (se pa še vedno učim). Kruha že nekaj časa sploh ne jem, kavi se izogibam, ne pijem alkohola, ne kadim... Naredim si še kakšne proteinske palačinke ali piškotke in to je to.

Treniram doma, začela sem z tekom (4-6 km), doma imam tudi orbitrek in sobno kolo za kardio. Orbitrek mi res odgovarja (1 min počasneje, 30 sek hitreje in na težji stopnji, vse skupaj vadba traja 30 minut). Kupila sem si tudi ročke 1,5 kg, s katerimi delam vaje za roke: skleki, izteg komoca za glavo, pregib rok, izteg komoca v predklonu itd ... in za noge: počepi, izpadni korak nazaj in vstran, stranski dvig nog (boki v zraku), dvigovanje bokov itd... ter trebušnjaki za trebuh in plank.

Zavedam se, da bo obisk fitnesa nujen, če želim ojačati vse skupine mišic, vendar zaradi nižje samozavesti sem začela sprva doma. Zanima me, kako je v mojem primeru z uporabo proteinov in l-karnitina? Je potrebno? Katere naj izberem (imejte v mislih študentske finance)?

Želim si, da bi se maščobe hitreje pokurile, prav tako si želim nekoliko mišic, katere bi rada "nahranila" po treningu (treniram zvečer). Imate kakšen nasvet? Meni se od vseh informacij na spletu že meša in bi res cenila, da mi nekdo konkretno svetuje :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 62856

Odgovor Sr feb 07, 2018 08:17

Re: Preoblikovanje postave

predvsem da zjutraj ne forsiraš oh kot si.. spremnis mezabolizem za cel dan. polnozrato je v krvi glukoza kot belo, pač glukoza. hitro je preveč lahko še posebaj pri slabi presnovi oh (75%ljudi)
ostlao je odvisno od količin, presnove... se pravi tezko je kat tako reci. probas in spremljas
lcarnitin je lahko pika na i in sploh ni nujen.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Razprodaja BioTechUSA Maxximum paket Biggest Winner Slovenija ZANJO