Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Metapure Promocija 1+1 GRATIS

Danes je Sr avg 21, 2019 08:12

trening 3x tedensko - program

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

zajceK

Pleničar

Vnosov: 23

Odgovor Sr feb 02, 2011 11:53

trening 3x tedensko - program

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje kako je najboljše skombinirati - katere mišične skupine delate skupaj, pri načinu treningov 3x na teden. Zmeraj sem se nekako poskušal držati tistega velika mišična skupina - z eno kontra malo miščično skupino. Ampak recimo smo zadnjič poskusli delati prsa in nato še rame in šlo zelo težko. Kako ste si vi uredili treninge 3 x na teden, kaj vam najbolj ustreza in kaj je najboljše kasneje tudi za napredek?
<< x

slonov

Mlečnozobec

Vnosov: 193

Odgovor Sr feb 02, 2011 12:13

Re: trening 3x tedensko - program

nam ustreza nekaj, tebi pa lahko nekaj čisto drugačnega, tako da boš to moral ugotoviti sam. če pa gre za trening 3x na teden, je običajno mišljeno 3x na teden celo telo, kar omenjaš ti pa je split trening, kjer ločeno treniraš različne mišične skupine. meni recimo ustreza da dvakrat na teden treniram prsa, rame in tricepse skupaj, dvakrat hrbet in bicepse in enkrat noge.
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Sr feb 02, 2011 13:34

Poglej si ABA, naslednji teden pa BAB treninge.
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Sr feb 02, 2011 15:01

Ko sem 3x na teden treniral sem vedno tko:

1:prsa,hrbet (v superserijah)
2.noge
3.rame,roke (v superserijah)
<< x

ramush

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Odgovor Sr feb 02, 2011 16:17

Men ga sede npr. pon-biceps,hrbet sre-prsa, triceps pet-rame, noge :D
<< x

perxes

Pleničar

Vnosov: 41

Odgovor Sr feb 02, 2011 17:45

Dzezy je napisal/-a:Poglej si ABA, naslednji teden pa BAB treninge.

Tudi jaz sem pristaš take porazdelitve, pri čemer so A treningi treningi zgornje polovice telesa, B pa noge pa rame.
<< x

Prevtzer2

Odgovor Če feb 03, 2011 14:08

Res ne vem zakaj bi kompliciral z neko butasto split shemo, če lahko narediš odličen trening celega telesa 3x na teden.
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če feb 03, 2011 14:26

Zakaj bi ble split sheme butaste?
<< x

vinnie38

Mlečnozobec

Vnosov: 256

Odgovor Če feb 03, 2011 14:50

ronnie je napisal/-a:Zakaj bi ble split sheme butaste?

To se tudi jaz sprašujem!? Namreč, če si napreden in znaš mišico dobro zadet, te lahko pri treningu 3x celo telo kaj kmalu začne j.... regeneracija, vsaj pri meni je tako.Seveda temu ni tako, če delaš na izi in majhen volumen...
<< x

dragon88

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 173

Odgovor Če feb 03, 2011 19:06

Butasti najverjetneje NIso - sicer je pa odvisno precej od cilja! Večji problem pri folku je ta, da bi z precej manj kompliciranja in osnovnimi vajami naredili precej večji napredek kot pa z nekimi magičnimi, super-duper in ne-vem kakšnimi spliti z 56789 različnimi vajami na mašinah!
<< x

Prevtzer2

Odgovor Pe feb 04, 2011 00:14

dragon88 je napisal/-a:Butasti najverjetneje NIso - sicer je pa odvisno precej od cilja! Večji problem pri folku je ta, da bi z precej manj kompliciranja in osnovnimi vajami naredili precej večji napredek kot pa z nekimi magičnimi, super-duper in ne-vem kakšnimi spliti z 56789 različnimi vajami na mašinah!

Zadnje čase sem malo brskal na okoli po spletu za razloge zakaj ljudje delajo split rutine in sem bolj kot ne naletel na razloge za trening celotnega telesa, pod razlogi za split sta le pomankanje časa in da več iztsneš iz mišice. Razlogov za trening celega telesa sem pa našel mnogo, tako da se mi zdi da če niste neki BB in ne delate samo za izgled oz. tudi če delate samo za izgled ampak niste glih na ravni projev split rutine niso tako produktivne. Malo si preberite na okoli.
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe feb 04, 2011 02:05

kot je dragon omenil,odvisno od ciljev + vsi smo si različni. Nesmiselno pa se mi zdijo teze da je trening celega telesa absolutno boljši od splita in obratno,preveč dejavnikov igra vlogo pri vsem. Sam sem v 11h letih sprobal že veliko sistemov (od powerlifting tekem,atletskih priprav in fitness tekme) in lahk rečem da oba sistema mata prednosti in slabosti. Sam sem mnenja da pri je naprednih fitneserjih boljša uporaba splita.....trening celega telesa pa kot občasen cikel 1-2 x letno.......ektomorfu mogoče tud kakšen več.
<< x

dragon88

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor So feb 05, 2011 00:09

Jaz vedno pravim takole; Vsak program je lahko dober in dokler ti konstantno delaš nek napredek in slediš svojemu cilju - who cares kakšen je program! Just lift fuckin weights - najpomembnejše pravilo in 90% folka to pozablja! In tisto tedensko skakanje iz programa, na program je tudi patetično! + Itak večina folka da na treningu max 70% od sebe; kje je še 100% oz. 100+% in točno ta cona, da največji napredek! Seveda pa za-to rabiš v prvi vrsti; glavo, srce in jajca!

Npr. jaz sem tam 2 - 2 let pa pol bolj pumpal in bolj treniral po raznih splitih in prišel iz tam 55kg na nekje 72kg; zadne slabe 2 leti pa treniram za moč in eksplozivnost - treningi so za 180 stopinj drugačni(npr. delati počep 3-4x/teden bo počasi že postala rutina al pa vsaj 2x/teden); itak dost močnejši + iz 72kg sem prišel na trenutnih 85kg - vse teže merjene na tešče in na višini: 170-171cm! Delam praktično samo kompleksne vaje; N.1 vaja oz. vaja vseh vaj; počep, občasno še deadlift in nekaj za posterior chain, bench, floor press, military stoje, dips, rows(štanga in ročka-variram), pull-ups in nekaj osnovnih vaj za trebušno steno(najpogosteje Hanging Leg Raises in Sit-ups, ter tudi crunches in Lying Leg Raises! In to je to!
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So feb 05, 2011 01:12

Dragon tud jst se še spominjam časov 3x tedensko počepa,na žalost so me začele izdajati vezi:( Kolena so moja ahilova peta.
<< x

dragon88

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor So feb 05, 2011 01:27

Verjamem. Sam lahko okrog tega samo potrkam in NImam res nobenih težav z ničemer! OK edino fleksorji so bili pri meni težava - ko sem pa zadno leto začel redno delati posebej še strečing in vaje za fleksibilnost(seveda poudarek na fleksorjih) ter nekaj dinamičnega segrevanja pred treningom - praktično ogromna razlika! Udobno počutje pri počepu in tudi globina NIveč problem! Različni smo - to je dejstvo! Npr imam kolega, ki praktično NEve kaj so vaje za fleksibilnost in dinamično segrevanje, a lahko kadarkoli gre v globok počep praktično brez težav!
Naslednja

Vrni se na Vse o vadbi v fitnes centru

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja