Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 30e - forum

Danes je Pe dec 13, 2019 13:49

Veliki vnos osnovnih hranil

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

veslač

Pleničar

Vnosov: 7

Odgovor Po apr 03, 2017 23:41

Veliki vnos osnovnih hranil

Pozdravljeni!

Imam vprašanje. Želim preiti na ketonski način prehranjevanja v povezavi s postenjem 8/16. Sem zaposlen, dnevne kalorične potrebe pa znašajo
240 g beljakovin, ca 170 g maščob in 30 g OH (pri masi 114 kg/196 cm) Kako vnesti v telo take količine hrane? Koliko čitam se odsvetuje pretirana konzumacija wheya pri vsakem obroku.

Do sedaj sem poskušal nekaj podobnega
- ob 10 h zjutraj (grški jogurt, pest orehov, pest jagodičevja)
- ob 12 h (avokado, 40 g grškega sira, pest oliv, pest oreščkov, 1 naravni zrezek, 30 g kokosovega masla)
- ob 14 h 2 kuhani jajci in 40 g masla
- ob 16 h zrezek + solata
- ob 18 beljakovinski shejk

naj povem da 3 krat tedensko obiskujem fitnis, kjer izvajam vaje s težkimi utežmi, zjutraj 2 krat tedensko na tešče pa kardio trening (tek na vhrib). občutek imam da dosti pojem, pa še vedno ne dovolj, kot kažejo kalkulatorji, in kot je tudi svetovano v knjigi "bemti mast". A ima kdo nasvet kako vnesti tako količino hrane
LP
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63915

Odgovor To apr 04, 2017 04:36

Re: Veliki vnos osnovnih hranil

če imaš veliko na sebi in želiš izgubiti ne rabiš toliko kalorij..
pomembno je da zagotoviš beljakovine za nujne potrebe in mascobe za mikrohranila in prilagoidtev telesa na kurjenje maščob...
tri obroki na dan so več kot dovolj. seveda pa mora biti hrana kvalitetna. če treniraš veliko komot dodaš bcaa okoli vadbe in tempiraš vsaj 1 ali dva obroka po vadbi. whey na začetku v času prilagoditve odstrani. kasneje po potrebi nekaj lahko dodaš..

obvezno soli hrano več, pij več vode.. pričakuj da boš med vadbo prve tedne bolj švoh vendar moraš tega će se želiš naučiti kuriti maščobe kot je treba..
zelo pomaga tudi Maxximum Mind&muscle booster 30 minut pred vadbo + nekaj soli notri
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

veslač

Pleničar

Odgovor To apr 04, 2017 06:10

hvala za pojasnilo. Bom glede količin v tej fazi poskušal "zdravo pamet" uporabiti. Hvala za nasvet glede OH po treningu. (če prav razumem je nič OH po treningu).
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To apr 04, 2017 08:06

v osnovi ne rabis. lahko pa eksperimetiras po potrebi. vendar ne rabis veliko ce tudi mislis da.. 20 g vec kot dovolj. lahko kak vitargo
<< x

veslač

Pleničar

Odgovor Sr apr 05, 2017 07:18

Kako pa je npr. s prehrano po vadbi, predvsem jutranji vadbi? A lahko kako uro ali dve po intenzivni kardio vadbi počakam z vnosom živil?
Posebej glede na režim prehranjevanja - postenjem? Sprašujem, če s tem, ko šele 2 uri po jutranjem treningu jem, delam škodo?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr apr 05, 2017 08:40

KOMOT

lahko pa kake bcaa samo in je še bolje
<< x

veslač

Pleničar

Odgovor Ne apr 09, 2017 12:20

V želji po zadostnem vnosu hranil, sem po neasvetu nekaterih forumov pričel pripravljati "šejke", kjer npr. kefirju dodam 3 surova cela jajca, pest jagodičevja, limonin sok, cimet, kis, mandelje, pest čia semen/otrobov... Potem to zmiksam in spijem...
Tak napitek je sicer v koliziji s temeljnim načelom, da je hrano treba vizualno prepoznati, meni pa predstavlja enostavni način zaužitja makrohranil. Brez tga bi jih zaužil okoli 110 g beljakovin in 120 g maščob. A je tak napitek škodljiv?
Sem pa s takim načinom prehranjevanja in težko vadbo (3 krat tedensko uteži, 2 krat tedesnko zjutraj kardio) v zadnjih 10 dnevih izgubil 5 kg.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne apr 09, 2017 19:21

meni bi mocno drazil prebavni trakt.. ampak ce ga preneses zakaj ne

Vrni se na Jedilniki forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov