Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja

Danes je So nov 23, 2019 00:55

BELLA: DNEVNIK HUJŠANJA PO LCHF

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

bella87

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor To apr 05, 2016 19:57

BELLA: DNEVNIK HUJŠANJA PO LCHF

Pozdravljeni vsi privrženci LCHF prehranjevanja :)

Moram priznati, da me je ta način prehranjevanja res pritegnil, še posebej zaradi utemeljenih argumentov Gašperja Groma. Njegove nasvete redno spremljam in se na tem mestu za nesebično delitev znanja zahvaljujem. Sama imam morda pri usmeritvi k LCHF prehrani manjši problem, saj ne jem mesa. Z objavljanjem dnevnika prehrane upam na kakšen nasvet iz vaše strani, ali delam prav ali narobe, mi manjka maščob, kako nadomestiti manjko mesa ipd. Trudim se, ampak ne vem, če pravilno. Moja težava so tudi "food cravingi", katerim podlegam v zadnjem času, prej se to ni dogajalo. Želim prenehati z uživanjem enostavnih in predelanih OH in jih nadomestiti z LCHF sladicami. Gotovo bom še posegla po kakšni "prepovedani"stvari, kar je povsem življenjsko (npr. praznovanja...), vendar pa želim ohraniti dovolj samokontrole, da temu vplivu ne podležem v preveliki meri in se ne "prenažiram".

CILJI:
* Dnevno zaužiti 2-3 obroke:
1) 12.00
- avokado
- oreščki + zelenjava
- sir + zelenjava
- jajca + zelenjava
- skuša/sardele/tuna + zelenjava
2) 15.00
- losos, solata, maščobe (olivno olje, kok. maslo)
- oslič, avokado, solata, maščobe (olivno olje, kok. maslo)
- sir za žar, solata, maščobe (olivno olje, kok. maslo)
- jajca, solata, maščobe (olivno olje, kok. maslo)
3) 18.00
- jajca, kok. maslo, zelenjava
- proteinska palačinka
- proteinski puding (kazein)
- LCHF sladica

* Tedensko narediti vsaj 3 treninge z lastno težo.
* Znižati količino zaužitih mlečnih izdelkov na minimum.
* Sladkanje omejiti zgolj na način LCHF sladic.
* En dan v vikendu nameniti uživanju OH (nedeljsko ali sobotno kosilo v obliki priloge krompirja/riža).
* Vsaj en mesec zdržati brez sladkorja.
* Povečati samokontrolo in se držati začrtane poti.
* Jedilnik oblikovati tako, da mi ne bo povzročalo lakote in se ga bom lahko držala na dolgi rok (računam na vašo pomoč:).

DAN 1: PONEDELJEK, 4. 4.

KOSILO
2 jajci+10g kokosovega masla,
tuna 80g,
regrat+20g olivnega olja

VEČERJA
30g lešnikov

POČUTJE
Lahkotno, polno motivacije.

DAN 2: TOREK, 5. 4.

KOSILO
losos 130g+maslo 10g,
regrat+20g bučnega olja,
kuhana mešana zelenjava+30g masla

VEČERJA
30g indijskih oreščkov, 30g arašidovega masla
kos LCHF peciva

POČUTJE
Ustreza mi pričetek hranjenja v popoldanskem času. Prej sem bila popoldne enako lačna, tudi če sem zajtrkovala, zato sem posledično zaužila preveč kalorij in teža ni padala.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Sr apr 06, 2016 19:52

Re: BELLA: DNEVNIK HUJŠANJA PO LCHF

DAN 3

OBROK 1
80g arašidovega masla

OBROK 2
2 jajci na maslu
regrat, olivno olje, sir

POČUTJE
Ok. Lakota je bila v času 1. obroka še znosna in po zaužitju arašidovega masla sem bila sita še tri ure. Ustrezata mi dva obroka dnevno, vendar sem izračunala kalorije, ki znesejo le okoli 1000 kcal. Zavedam se, da je to premalo, zato bom v prihodnje dodala še en obrok oz. povečala količino maščob. Zares ne želim ponavljati starih napak in v tem trenutku, ko imam motivacijo za hujšanje, hujšati na račun manjšanja kcal. Vem, da na dolgi rok s tem ne bom uspela.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Če apr 07, 2016 21:03

DAN 4

OBROK 1
dve žlici arašidovega masla
70g sira
zelena paprika

OBROK 2
regrat + olivno olje
dve jajci + maslo

OBROK 3
5 rafaelo kroglic (Stašina Fit kuhinja)

POČUTJE
Kljub temu, da jedilnik izgleda bolj kot ne siromašen, saj ni preveč veliko napisanega, sem naredila okvirni izračun. Kalorije znesejo okrog 1300-1400 (največ kalorij doda maslo, s katerim res ne šparam).

Motivacija še vedno traja, za razliko od prejšnjih tednov in mesecev, ko je motivacija popustila že sredi tedna in posledično sem se vrnila na začetek. Ta način, ki ga imam sedaj (dopoldne brez hrane, 2-3 obroki po 12.00 uri) mi zelo ustreza. Res je, da sem ob prihodu iz službe že konkretno lačna, zato sem se odločila, da bo ta obrok nekaj na hitro, kar lahko takoj vzamem iz hladilnika in potešim lakoto. Naslednji obrok bodo jajca+solata, riba+solata. Kot zadnji obrok pa si bom privoščila kaj od LCHF sladic in tako potešila željo po sladkem (seveda ne vsakodnevno, ampak bolj proti koncu tedna - ponavadi so četrtki tisti, ko me zagrabi, da bi nekaj sladkega).

Že iz otroštva je bila navada "sladica po kosilu", katero sem v življenju uspela že nekajkrat izkoreniniti, a žal se je ta navada vedno prikradla nazaj. Zato se tudi v tem času, ko uvajam LCHF, ne želim odpovedati sladicam, ampak jih bom poskušala vnesti v jedilnik kot 3. obrok. V času prilagajanja na LCHF se bom usmerila predvsem na sladice, ki temeljijo na veliko maščobah (rafaelo, praline ipd.). Za ta sladki užitek se ne želim prikrajšati, saj vem, da se bom sicer vrnila na stare tirnice (k uživanju OH). Kljub temu, da sicer želim izgubiti nekaj maščobe na telesu, je moj primarni cilj ta, da telo odvadim od sladkorja in OH-jev in se privadim na LCHF prehranjevanje. V kolikor pa napredka res ne bo, bom omejila LCHF sladice, do takrat pa želim vzpostaviti tak način prehranjevanja, ki se ga bom lahko držala na dolgi rok.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor So apr 09, 2016 08:00

Včerajšnje sladkanje z rafaeloti po receptu Stašine fit kuhinje:) Odlični so!
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Ne apr 10, 2016 06:49

DAN 6: SOBOTA, 9. 4. 2016

OBROK 1
5 rafaelo kroglic (lcfh)

OBROK 2
pest indijskih oreščkov

OBROK 3
2 jajci + 10g masla
paradižnik, paprika + 20g olivnega olja
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Ne apr 10, 2016 11:46

Že iz otroštva je bila navada "sladica po kosilu", katero sem v življenju uspela že nekajkrat izkoreniniti, a žal se je ta navada vedno prikradla nazaj. Zato se tudi v tem času, ko uvajam LCHF, ne želim odpovedati sladicam, ampak jih bom poskušala vnesti v jedilnik kot 3. obrok. V času prilagajanja na LCHF se bom usmerila predvsem na sladice, ki temeljijo na veliko maščobah (rafaelo, praline ipd.). Za ta sladki užitek se ne želim prikrajšati, saj vem, da se bom sicer vrnila na stare tirnice (k uživanju OH). Kljub temu, da sicer želim izgubiti nekaj maščobe na telesu, je moj primarni cilj ta, da telo odvadim od sladkorja in OH-jev in se privadim na LCHF prehranjevanje. V kolikor pa napredka res ne bo, bom omejila LCHF sladice, do takrat pa želim vzpostaviti tak način prehranjevanja, ki se ga bom lahko držala na dolgi rok.

Torej, tele napade po sladkorju sama zelo dobro poznam, brez cokolade pri meni enostavno ni slo, celo tako dalec da sem probala tudi z terapijo z bioresonanco, zagotovljeno mi je bilo da potrebe po sladkorju po terapiji ne bom vec cutila. Pa zal ni bilo tako. Pri meni je sladkor povzrocal se druge tezave, povezane z zdravjem, in ceprav sem se trudila da sem ga jedla minimalno, se pravi kaksen koscek cokolade na dan, sem se vedno imela ogromno zeljo po sladkem..in to po cemerkoli. No , dokler nisem spremenila prehrane, odkar sem na keto, 4 tedne zdaj, po tem nimam vec nobene zelje, cokolado imam pred nosom , jo gledam in mi ne pase. Tako, da mogoce bi probala to zadevo, ker ce bos imela konstantno en obrok sladkorjev, mi ni jasno kako se jih bos odvadila.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Ne apr 10, 2016 20:07

Ja, se popolnoma strinjam s tabo glede odvajanja od sladkorja. Razmišljam o tem, da bi bilo bolje en dan v tednu rezervirati za lchf sladice in tudi kakšne OH v obliki krompirja, riža ipd. Pa bomo potem videli sproti. Če bo napredek, bom pustila tako, če ne, bo treba hrano zaostriti.

DAN 7: NEDELJA, 10. 4.2016

OBROK 1
50g sira
30g orehov

OBROK2
100g krompirja
zelena solata + olivno olje

OBROK3
200g sira
zelena paprika

POČUTJE
Super, ker sem držala vikend na čisti prehrani, kar je bilo v zadnjem času redkost in sem podlegla OH skušnjavam. Ta teden so mi pomagale te rafaelo kroglice, da sem zapolnila to krizo po sladkem. Ampak verjetno bo res potrebno stisniti zobe in poiskati motivacijo ter se za dva tedna odreči vsem oblikam lchf sladkega. Sladkor je res huda odvisnost.
Ponosna sem na to, da sem se ta vikend vzdržala domačega štrudla, kateremu se načeloma nikoli ne odpovem :P
<< x

polna luna

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Po apr 11, 2016 11:14

bella87 je napisal/-a:Ja, se popolnoma strinjam s tabo glede odvajanja od sladkorja. Razmišljam o tem, da bi bilo bolje en dan v tednu rezervirati za lchf sladice in tudi kakšne OH v obliki krompirja, riža ipd. Pa bomo potem videli sproti. Če bo napredek, bom pustila tako, če ne, bo treba hrano zaostriti.

DAN 7: NEDELJA, 10. 4.2016

OBROK 1
50g sira
30g orehov

OBROK2
100g krompirja
zelena solata + olivno olje

OBROK3
200g sira
zelena paprika

POČUTJE
Super, ker sem držala vikend na čisti prehrani, kar je bilo v zadnjem času redkost in sem podlegla OH skušnjavam. Ta teden so mi pomagale te rafaelo kroglice, da sem zapolnila to krizo po sladkem. Ampak verjetno bo res potrebno stisniti zobe in poiskati motivacijo ter se za dva tedna odreči vsem oblikam lchf sladkega. Sladkor je res huda odvisnost.
Ponosna sem na to, da sem se ta vikend vzdržala domačega štrudla, kateremu se načeloma nikoli ne odpovem :P

Pojes premalo mascob, zato imas krizo posladkem in po OH....
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Po apr 11, 2016 19:51

DAN 8: PONEDELJEK, 11. 4. 2016

OBROK 1
150g avokado
rdeča paprika

OBROK 2
3 jajca + kokosova maščoba
paradižnik, paprika + 20g olivno olje

OBROK 3
30g maxxdesert
30g kokosove moke

POČUTJE
V redu, ustreza mi hrana v popoldanske času, saj dopoldne komot zdržim brez, ker sem zaposlena in ne mislim na hrano. Bolj je problem takrat, ko človek pride domov, se umiri in potem bi ves čas nekaj grickal. Stvar psihe gotovo. Sicer danes lakote ni bilo, ti obroki so mi zadostovali. Med obroki pijem zeleni čaj, vodo.

Kar se tiče maščob, se trudim, da jih vnašam čimveč oz. več kot včasih. Prepričana pa sem, da bo moj jedilnik potreboval še kar nekaj, da dobi pravo obliko. Tako da bom vesela, če kdo podeli kakšen komentar oz. nasvet na moj jedilnik, kako ga lahko izboljšam.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor To apr 12, 2016 19:23

DAN 9: TOREK, 12. 4. 2016

OBROK 1
avokado 150g
papradižnik
paprika
olivno olje 20g

OBROK 2
losos 130g
maslo 15g
paradižnik
paprika
olivno olje 20g

OBROK 3
maxxdessert 30g
arašidovo maslo 50g

POČUTJE
Super, nihanja v energiji ni. Dopoldne enostavno zdržim brez hrane. Edino kar se tiče telovadbe se moram nekako motivirati. Pri hrani še lahko držim, za telovadbo mi pa zmanjka. Sicer sem vsakodnevno aktivna v obliki 1h hitre hoje, tako da nekaj le je. Ampak bo treba nadgraditi, da pridobim na moči in oblikujem tudi mišice. Ta teden želje po sladkem zaenkrat še ni, upam da ostane tako še naprej.
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1278

Odgovor To apr 12, 2016 19:45

Pri telovadbi je najbolj pomembna glava, če ni "naravna" motivacije, pa jo poišči v zanimih vadbah, skupinskih, ipd.

Najdi nekaj, kar ti bo v veselje, za začetek bo to najbolj pomembno.
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Sr apr 13, 2016 19:14

Miki80 hvala za nasvet, bom vzela na znanje :)

DAN 10: SREDA, 13. 4. 2016

OBROK 1
indijski oreščki 40g
kefir 400g

OBROK 2
avokado 150g
paprika, paradižnik
olivno olje 20g

OBROK 3
3 jajca
kokosova maščoba 10g
paprika, paradižnik
bučno olje 20g
žlica arašidovega masla

POČUTJE
Današnji dan je bil delaven in dolg. Ob takšnih stresnih dnevih imam kar nekakšno krizo, ampak ne po sladkem, to sem že kar dala čez, ampak po količini hrane. Ko pridem domov in se telo umiri, bi človek kar še nekaj jedel, kljub temu, da ni lakote. Ampak bolj iz nekih psihičnih vzrokov, ki so posledica stresorjev. To stanje sem potolažila z žlico arašidovega masla in se potem potegnila nazaj, saj res želim ostati na pravi poti. Kljub temu, da je hrana "clean", je vseeno treba ostati v okvirih kcal, če želim izgubljati. Bo pa treba razmisliti, kaj storiti v takšnih stresnih dnevnih, ko hrana postane kot nekakšno "lajšanje stresa".
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Če apr 14, 2016 15:17

Predvsem se moraš naučiti kuriti lastne maščobe in s hrano v tej fazi regulirati apetit da te ne odnese ko nekaj časa traja.
Se mi zdi da tvoj izbor živl ne gre v pravo smer. No, če se ena izmed tistih občuljivih posameznikov
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

bella87

Pleničar

Odgovor Če apr 14, 2016 19:57

Tale moj zadnji jedilnik res ni preveč zgleden, sploh prvi obrok. Kefir in indijski oreščki ter tudi bučno olje ni preveč optimalna rešitev. Glede na to, da je moj seznam živil zaradi vegetarijanske usmerjenosti bolj skrčen, imam vprašanje glede jedilnika. Grom, kaj meniš o teh obrokih:

OBROK 1 (v službi ob 12.00): 1 avokado, zelenjava, olivno olje 20g
OBROK 2 (doma ob 15.00): riba+maslo ali kokosova maščoba, solata+20g olivnega olja
OBROK 3 (doma ob 18.00): maxxdessert 30g, kokosova moka 30g

Mlečnih izdelkov se bom tej prvi fazi lchf skušala povsem ogniti, razen morda sir 1x tedensko.
Hvala za nasvete :)
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Če apr 14, 2016 20:40

vsak obrok mora imeti nekaj beljakovin. Kvalitetne, a ne preveč. Dodaj jajca v obrok ena in malo masla namesto olivca ali avokada.
Naslednja

Vrni se na Jedilniki forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel