Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit

Danes je Sr okt 16, 2019 19:04

Jedilnik - pridobivanje mase

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

cackec

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor To dec 01, 2015 11:24

Jedilnik - pridobivanje mase

Višina: 175 cm
Teža: 76 kg
Starost: 42 let
Trening: 3x tedensko uteži
1-2x tedensko intervalni trening

Priložil sem sestavljen jedilnik za pridobivanje mišične mase, prosim če ga lahko komentirate, da vidim ali sem na pravi poti.

Edit Admina: Prosim upoštevaj pravila foruma. Hvala.

Kakšna datoteka pa je sploh dovoljena za upload ?
Zadnjič spremenil cackec, dne Pe dec 04, 2015 12:51, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor To dec 01, 2015 11:50

Re: Jedilnik - pridobivanje mase

Osebno mnenje da je groza jedilnik, 8-9 meric whey proteinov na dan? To je več gramov beljakovin samo iz wheya kot pa rabiš dnevno glede na težo človek, whey proteini so v bistvu koristni najbolj zato da dosežeš dovolj dnevne količine beljakovin če ti to ni možno dosečt z hrano.
Ne mislim niti debatirat vse ker je vse katastrofa, najbolje da si na netu najdeš kake jedilnike za maso pa kakšne nasvete pa začneš na novo vse pa sestaviš, razn če se komu drugemu da v vse to poglabljat pa ti vse spreminjat.
<< x

cackec

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor To dec 01, 2015 12:08

bodibilder je napisal/-a:Osebno mnenje da je groza jedilnik, 8-9 meric whey proteinov na dan? To je več gramov beljakovin samo iz wheya kot pa rabiš dnevno glede na težo človek, whey proteini so v bistvu koristni najbolj zato da dosežeš dovolj dnevne količine beljakovin če ti to ni možno dosečt z hrano.
Ne mislim niti debatirat vse ker je vse katastrofa, najbolje da si na netu najdeš kake jedilnike za maso pa kakšne nasvete pa začneš na novo vse pa sestaviš, razn če se komu drugemu da v vse to poglabljat pa ti vse spreminjat.

Malo me čudi tvoja opazka glede beljakovin, saj je samo enkrat količina pri prvi možnosti le teh 8 meric, ostale možnosti pa 3 ali 2.
Jedilnik je dejansko vzet iz neta in to zanesljivega vira, samo malo sem ga malo priredil glede omega-3 in določenih vitaminov ter maščob.
<< x

bodibilder

Mlečnozobec

Vnosov: 215

Odgovor To dec 01, 2015 12:24

Problem teh preveč opcij je da lahko vzameš ene opcije kot recimo teh 9 meric v kerem je jedilnik kr nekaj, ali pa lahko vzameš ene opcije v kerih je jedilnik na koncu ok, težko to ocenit potem.
<< x

asvi

Pleničar

Vnosov: 19

Odgovor Po okt 10, 2016 20:55

da ne odpiram novih tem.

zanima me če je nekakšno tako razmerje hranil primerno za pridobivanje mase 3500kcal OH-438 /B-175 /M-117

drugače pa delalam še do tega tedna od 8 do 11 treningov tedensko (tek, hribi, fitness, crossfit), naslednji teden pa zdaj čez zimo max 6 na teden da se malo poredim.

zanima me samo če dodam še kaj oh, b ali m

hvala
<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor To okt 11, 2016 13:37

boš moral pa kaj več napisati o sebi kot je velikost, teža, sedanji jedilnik...za moje pojme pa zelo malo kalorij za 8-11 treningov razen, če si res majhne rasti oz. imaš zelo počasen metabolizem
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63848

Odgovor Če okt 13, 2016 21:47

vsak je malo drugačen in pri vsakem gre malo drugače.. recimo jaz sem včasih pojedel malo preveč oh in sem bil takoj zalit in zabuhel. nekdo drugi jih je na kg in mu ni nič..
tudi beljakovine. probaš neke cifre in nato spreminjaš in spremljaš.
osnova pa naj ti bo nekje okoli 2 g kvalitetnih beljakovin če so cilj mišice. ostalo pa iz oh in/ali m odvisno od posameznika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com

Vrni se na Jedilniki forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Activlab 2019-10 FORUM