Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum

Danes je Ne nov 17, 2019 16:42

Kokosova potica

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Zlate

Pleničar

Vnosov: 13

Odgovor Če dec 13, 2012 01:11

Re: Kokosova potica

Mislim, da tisto iz Hoferja ali npr. Spara, torej rafiniran cheap stuff, ne bo prava stvar.

Tukaj je ena razlaga - kratka in jasna: EDIT Admina: upoštevaj pravila foruma.

Najceneje kar sem našel je pa tole: http://www.surja.si/index.php?stran=kategorija&id=19

Če kdo ve za še kakšno ugodnejšo ponudbo, bi se priporočal za link.

Tiste mešanice masla in npr. olivca ter mogoče še kakega tretjega dodatka (voda, sirotka, jogurt...) pa so tudi precej dober kompromis...
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če dec 13, 2012 01:46

Zlate je napisal/-a:Mislim, da tisto iz Hoferja ali npr. Spara, torej rafiniran cheap stuff, ne bo prava stvar.

Kokosovo olje rafinirano? BIO oznaka pri kokosu je komercialni nateg. Kokos vsebuje nasičene MK torej temperaturno obstojne zato ne pride to tvorbe stranskih produktov (transmaščob). Resda je mogoče "očiščeno" določenih snovi vendar se te pri segrevanju potem tako ali tako uničijo. Če ga ješ na žlico je drugo, dobiš tistih nekaj stvari več, toda v tem primeru spet lahko uporabiš kokosovo meso.
<< x

_Sunny_

Senior Member

Vnosov: 502

Odgovor Če dec 13, 2012 10:15

Uroš, a torej iz nutricionističnega vidika total vseeno, katero kokosovo maslo kupim za pečenje?
Po okusu se sicer dost razlikujejo, imaš take čisto brez okusa, do tistih, ki imajo zelo okus po kokosu... ampak dejansko me okus niti ne zanima.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Če dec 13, 2012 10:18

iz stališča vsebnosti mk je vseno
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Zlate

Pleničar

Odgovor Če dec 13, 2012 13:10

@UrosS

Uroš, verjetno bo kar držalo kar praviš. Sklepam pa, da hirdrogenirano kokosovo maslo vseeno ne bo dobro. Na tistem iz Hoferja namreč piše, da je delno hidrogenizirano, medtem ko npr. Eden, ki se dobi v več trgovinah ni hidrogenizirano. Ve kdo za še kakšno cenejšo alternativo?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če dec 13, 2012 14:12

Zlate je napisal/-a:@UrosS

Uroš, verjetno bo kar držalo kar praviš. Sklepam pa, da hirdrogenirano kokosovo maslo vseeno ne bo dobro. Na tistem iz Hoferja namreč piše, da je delno hidrogenizirano, medtem ko npr. Eden, ki se dobi v več trgovinah ni hidrogenizirano. Ve kdo za še kakšno cenejšo alternativo?

Ne razumeš poante. Za kuhanje da, za druge oblike uživanja ne. Zato imaš tudi druge boljše vire. Kokosova moka je poceni, kokosovo mleko pa si v 5 minutah narediš doma, je recept na forumu.
<< x

Zlate

Pleničar

Odgovor Če dec 13, 2012 14:46

Hmm... ja, saj sem predvsem na pripravo hrane mislil. Razmišljal sem sicer tudi o kakšnem doma pripravljenem namazu s kokosovim maslom, vendar bi bilo to bolj za sem ter tja in ne za redno uporabo.

Samo potem je nekako podobna situacija tudi pri maslu - cenejše je mleko.

To bi pomenilo, da je najbolje izogniti se tako maslu kot kokosovemu maslu (razen za kuho) in tudi vsem margarinam ter uporabljati le nepredelana olja, piti mleko in jesti kokosovo moko. No, to v bistvu že zdaj počnem, saj sem margarino jedel mogoče tri krat na leto, zato je ne bi preveč pogrešal...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Če dec 13, 2012 14:53

maslo in kokosovo maslo lahko topolotno obdeluješ
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Zlate

Pleničar

Odgovor Če dec 13, 2012 19:14

Jasno, nasičene maščobe...
<< x

debeli.pingvin

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor So feb 02, 2013 09:23

Pozdravljeni, sem nova no forumu, tukaj pa je moj recept za kokosovo potico :) ima malo boljšo sestavo kot običajno, še vedno pa je potica :P

Testo:
- 50 g kvasa
- 600 g polnozrnate (pirine) moke
- 3 banane (zelo zrele-sem uporabila prveč zelene pa ni bilo dobro)
- 100 g kokosovega masla (jaz sem ga že spustila pa je blo tudi ok)
- 2,5 dl vode
- 3 rumenjaki (sem že tudi spustila)
- 50 g kakava
- ščep soli

Nadev:
500 g skute
250 g kokosove moke
2 jajci
3 banane

Pripravimo kvasec tako, da kvas zmešamo z žličko medu, žličko moke in nekaj žlicami vode in pustimo vzhajati, dokler ne začne lezti čez rob skodelice.Sestavine za testo damo v veliko skledo skupaj s kvascem in dobro pregnetemo. Sol dodamo čisto na koncu! Nato ga razvaljamo, premažemo z nadevom, posujemo z naribano limonino lupinico, zvijemo in položimo v namaščen pekač. Pokrijemo in pustimo vzhajati vsaj 5 ur.

Za nadev damo v posodo skuto, rumenjake, banane. Vse to zmešamo v enakomerno zmes in primešamo še kokosovo moko. Beljake s ščepcem soli zmiksamo v trd sneg, katerega dodamo nadevu, preden ga nanesemo na testo.
Testo namažemo z nadevom, zvijemo in pustimo vzhajati. Preden damo v ogreto pečico, jo prepikamo z vilico ter premažemo s stepenim jajcem.
Ogrejemo pečico na 180 stopinj Celzija in pečemo potico približno uro in pol oz. dokler lepo ne porumeni. Ko je pečena, jo počasi ohlajamo pokrito v pekaču.
<< x

GasperZa

Mlečnozobec

Vnosov: 153

Odgovor Ne feb 10, 2013 09:16

Sliši se zelo mikavno, bo treba poskusit :D
Haval za recept ;)
Prejšnja

Vrni se na Zdravi in dietni recepti

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov