Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

DARILO ob nakupu Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet Komplet knjig Bemumast

Danes je Ne feb 25, 2018 08:31

Gromova keto zgodovina - pazite na dovolj maščob!

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

kevind35okc

Pleničar

Vnosov: 21

Odgovor So mar 23, 2013 12:11

Re: Gromova keto zgodovina - pazite na dovolj maščob!

a mi lahko nekdo prosim pove, kako izracunam, koliko omega 3 mascob bi moral vnasat? pa recimo, da pojem okoli 2000 kalorij, razmerje med B in M je 70:30 in pol mascob pridobim iz obicajnega masla, pol pa iz kokosovega.
<< x

jero55

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor So mar 23, 2013 21:28

kevind35okc je napisal/-a:a mi lahko nekdo prosim pove, kako izracunam, koliko omega 3 mascob bi moral vnasat? pa recimo, da pojem okoli 2000 kalorij, razmerje med B in M je 70:30 in pol mascob pridobim iz obicajnega masla, pol pa iz kokosovega.

x=y/2 + 8k-22.....

ni formule da bi ti lahko to kdo zračunal. Sploh ker je to odvisno kakšno meso ješ. Če je top quality govedino in veliko sardel, skuš, lososa, potem manj. Če tega ne konzumeraš in natepavaš samo hofer piščančka pol mal več. Bi pa težko rekel, da jih je lahko preveč...tko da če maš denar si kr postrezi. Pa probaj kupit une ta dobre tablete, olje iz sardel, skuš in inčunov.
<< x

Mirchi

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Če jun 13, 2013 08:44

Pozdravljeni!

Sem malo iskala, če v Sloveniji kdo piše o keto dieti/načinu življenja in bila prijetno presenečena, da se je Grom tako angažiral in je vložil toliko časa v posredovanje info o ketonski dieti. Sama sem začela s paleo tri leta nazaj, zadnje leto in pol pa sledim keto dieto, z občasnimi prehodi na paleo... Da ne bom predolga... problem je dobiti kvalitetno maslo, sploh grass-fed se ne da kupiti nikjer, razen na tržnici, pa še to lahko kmetom bolj verjamemo, da so bile krave res krmljene samo s travo (največja verjetnost je posušena trava pozimi, v najboljšem primeru), saj v Sloveniji klima tega ne dopušča, kot npr na Irskem.

Zdaj ko popularnost paleo in keto diete raste in bo več ljudi iskalo kvalitetne vire maščob, bi vam predlagala, da pišete Leclercu ali na vristic@rudnidis.si, če bi bilo možno, da dodajo Kerrygold grass-fed maslo, neslano. Sama sem že pisala in mi je odgovorila, da se bodo pozanimali, če je kakšna možnost. Omenila sem, da veliko ljudi išče tako maslo in da bi imeli dovolj kupcev. Tako, da bi bilo super, da stopimo skupaj in pokažemo interes, več nas bo, prej bo morda v prodaji.

Hvala.
Mirchi

ps. bom prilepila pod več tem, da bo videlo več ljudi
<< x

Rogerson

Senior Member

Vnosov: 641

Odgovor Če jun 13, 2013 17:08

Maslo mlekarne kobarid, Planika, je iz mleka pašnih krav. Kupuj lokalno ali kako že gre tisto. Kako pa veš, da je irska krava hranjena s travo? Prej bi verjel domačemu kmetu kot pa irski nalepki...
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11029

Odgovor Če jun 13, 2013 20:01

Rogerson je napisal/-a:Maslo mlekarne kobarid, Planika, je iz mleka pašnih krav. Kupuj lokalno ali kako že gre tisto. Kako pa veš, da je irska krava hranjena s travo? Prej bi verjel domačemu kmetu kot pa irski nalepki...

+1!
<< x

mbdejan

Mlečnozobec

Vnosov: 161

Odgovor Pe jun 14, 2013 06:45

<< x

Rogerson

Senior Member

Vnosov: 641

Odgovor Pe jun 14, 2013 08:34

tako je... drugače pa naj bi bilo tudi maslo bohinjka od mleka pašnih krav... za planiko sem 100%, v bohinju pa tudi dvomim da šparajo s travo... oboje od iste mlekarne, edino da je za serijo bohinjka mleko iz okolice bohinja... jaz uporabljam oboje... prekuham in naredim prečiščeno maslo... podobno kot ghee... lahko pa pustiš malo dlje, da delci porjavijo, pa dobiš nekaj podobnega kot angleški "browned butter" ali francoski "beurre noisette"... razlika je edino v tem, da delce zavržeš in dobiš čisto maščobo, medtem ko tradicionalne kuhinje delce pustijo vmešane... prvovrstna zadeva tole rjavo maslo... :) edino malo bolj pazljiv moraš biti kot ko delaš enostavno prečiščeno - da ti ne uidejo delci preveč na črno stran... haha... tukaj je govora o sekundah! :D
<< x

zem ra

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 27

Odgovor Sr jan 29, 2014 13:34

GymRage je napisal/-a:Isto kot da bi vsak dan jedel kruh, večina nima s tem nobenega problema...

uuu, lepo si povedal! Slika
Prejšnja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Metapure Promocija -40% One More RAZPRODAJA