Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

DARILO ob nakupu Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet Komplet knjig Bemumast

Danes je Po feb 19, 2018 16:44

Keto Q&A - Gašper Grom

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor To jan 01, 2013 10:26

Keto Q&A - Gašper Grom

Kaj boš naredil, če se ti bo ustavil napredek? Le dodal kak zdrav OH sem in tja ali boš samo cikliziral beljakovinsko in keto?

Odprta nova rubirka, da ne smetimo drugih tem. Tu mi prosim zastavljajte vprašanja na te teme. (Grom)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 61567

Odgovor To jan 01, 2013 10:36

Re: Gromove keto novičke

keto dieta ali prehrano uporabljam predvsem zaradi zdravja in optimalnega delovanja telesa. res je pa da se trenutno pripravljam na tekmo in to je ekstremna situacija in bom moral v takem primeru nekaj storiti kljub temu da se bom odmaknil od idealne prehrane.
Vprašanje pa če bo do tega prišlo. Ker jem dokaj keto (razen da sem imel prej preveč beljakovin) že nekaj mesecev sem zelo blizu tekmovalne forme brez večjih problemov. Če bo potrebno bom kak dan zmanjšal maščobe. telo je optimizirano za kurjenje maščob in ketonov. kje bo potem drugje dobilo energijo kot iz tistih nekaj maščob v telesu. seveda bo potrebno dodati malo več ak da preprečim izgubo mišine mase.
vendar je tu v tako kratkem obdobju po moje dovolj že dober trening z obremenitvijo.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor To jan 01, 2013 10:52

Si opazil kakšno razliko sedaj ko imaš manj beljakovin v prehrani? Je kakšna slaba stran, če imaš preveč beljakovin v prehrani ob dosti maščobah, razen tega, da mogoče optimalno ne kuriš maščobe za energijo.

Namreč verjetno se bom lotil jedilnika, ki si ga pripročil v maxxitness reviji, tam je okoli 240B, vendar pomoje ob veliki količini treninga ne bi smel biti problem. Edino ne bom imel toliko wheya, naredi me zaspanega ter nelagodnje v spodjem delu trebuha kljub temu, da pijem izolat.

Kako gledaš na zelenjavo je ob zdravi prehrani res potrebno pojesti 1kg+ zelenjave? Kot berem ne vem koliko paleo avtorjev ne omenja tako velik količin.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 11:02

Si opazil kakšno razliko sedaj ko imaš manj beljakovin v prehrani? Je kakšna slaba stran, če imaš preveč beljakovin v prehrani ob dosti maščobah, razen tega, da mogoče optimalno ne kuriš maščobe za energijo.

DA. VEČ ENERGIJE IN BOLJŠE POČUTJE PRI ENAKIH KLAORIJAH.
LAHKO DA NE DOSEGAŠ PRAVE RAVNI KETOZE ZA OPTIMALNO DELOVANJE OZIROMA PREKO TEGA PRAVIH POZITIVNIH EFEKTOV NA TELO. TUDI KURJENJE SEVEDA.PRAV TAKO PREVEČ BELJAKOVIN VPLIVA NA mTOR IN RASTNE FAKTORJE TER POSPEŠUJE STARANJE.

Namreč verjetno se bom lotil jedilnika, ki si ga pripročil v maxxitness reviji, tam je okoli 240B, vendar pomoje ob veliki količini treninga ne bi smel biti problem. Edino ne bom imel toliko wheya, naredi me zaspanega ter nelagodnje v spodjem delu trebuha kljub temu, da pijem izolat.

BELJAKOVINE MORAŠ PRILAGODITI CILJEM IN POTREBAM. TOLIKO KOLIKOR JIH RABIŠ ZA DELOVANJE TELESA. RAČUNAJ DA SE OB VEČJEM ODSTOTKU MAŠČOB LAHKO POTREBA PO NJIH TUDI ZNIŽA.

Kako gledaš na zelenjavo je ob zdravi prehrani res potrebno pojesti 1kg+ zelenjave? Kot berem ne vem koliko paleo avtorjev ne omenja tako velik količin.

NI POTREBNO TOLIKO. PAMETNO JE DA JE RAZNOVRSTNA. VSEBUJE VELIKO ZDRAVIH FITOKEMIKALIJ, VIT/MIN ITD, TUDI TOKSIČNIH SNOVI. (RAVEN NARAVNIH PESTICIDOV KI JO PREJMEŠ OB ZELENJAVI IN SADJU JE NEPRIMERLJIVO VEČJA OD RAVNI UMETNIH PESTICIDOV KI SO LAHKO GOR) VLAKNIN PA OB PRAVILNI PREHRANI ČLOVEK NE RABI TOLIKO KOT SE PRIPOROČA. RABI SE JIH OB SODOBNI CARB OVERLOAD PREHRANI DA UPOČASNIJO IN ZMANJŠAJO PREHOD CUKRA V TELO TER URAVNAVAJO OBREMENJENO NARAVNO FLORO MIKROORGANIZMOV V ČREVESJU.
<< x

Gazhi

Pleničar

Vnosov: 62

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jan 01, 2013 15:56

Re: Keto Q&A - Gašper Grom

180 cm, 77 kg: 30 g B in 20 g M na obrok bi bilo v redu kot osnova? Od kardia izvajam 3x tedensko (pon, sre, pet) po treningu z utežmi 10 min HIIT, je to v redu?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 16:00

Prej sem pozabil dodati da je problem preveč beljakovin tudi pri optimalnem delovanju kožganov. Namreč če ne dosežeš določene ravni ketoze bojo možgani delovali na stopnji ki bo še vedno pretežno izkoriščala glukozo namesto ketonov. Pravi efekt v celodnevni zbranosti in pravzaprav stanju nekakšne rahle evforije ki jo lahko dosežeš z ketozo je možen le ob dovolj nizki ravni beljakoivn. Da ne govorimo o dolgoročnem varovanju možganov.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 16:04

Gazhi je napisal/-a:180 cm, 77 kg: 30 g B in 20 g M na obrok bi bilo v redu kot osnova? Od kardia izvajam 3x tedensko (pon, sre, pet) po treningu z utežmi 10 min HIIT, je to v redu?

Jaz bi definitivno dal manj beljakovin če želiš pozitvne efekte ketoze na počutje, zdravje in optimalno delovanje možganov ter tudi izgubo maščobe. Če maš cca 300 kcal na obrok kot si napisal imej od tega cca 210 kalorij iz maščob. jaz bi torej malo dvignil maščobe.
Pomembno je tudi da zbiraš prave maščobe. ne izogibaj se nasičenih maščob. piščanc in par žlic olivca vsak obrok ni prava ketonska in ne bo prinesla super počutja.

Kar se tiče kardia sploh ni toliko pomemben za moje pojme. Iz stališča izgube maščobe. Pospeši trening z utežmi in boš dosegel optimalen efekt.
<< x

Gazhi

Pleničar

Odgovor To jan 01, 2013 16:14

Po tej formuli: TT v kg × 35 sem izračunal, da bi pri svoji teži potreboval cca. 2700 kcal za pridobivanje mase (v mojem primeru sicer nekoliko več, ker imam hitrejšo presnovo). Če bi imel 20 g B in 30 g M na obrok skupaj znese 2100 kcal (480 iz B in 1620 iz M), kar pomeni da ne bi bil v precejšnjem deficitu. Bi bila potem ta razporeditev hranil za začetek v redu - 120 g B / 180 g M / OH samo iz zelenjave?
Torej najprej rajši intenzivnejše treninge z utežmi in, ko se napredek ustavi dodam kardio. Kaj svetujete glede kardia, 3 tedensko po 30 min nizkointenzivnega ali tako kot sem imel do zdaj - 3 tedensko 10 min HIIT?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 16:45

ne.ne. ti imej kar nekje 2500 kcal za začetek. od tega cca 70% maščob.Pusti da se prilagodiš in boš videl rezultate.
Če delaš kardio zaradi izgube maščobe ga v tem trenutku za moje pojme sploh ne dodajaj.
<< x

leenx

Mlečnozobec

Vnosov: 145

Odgovor To jan 01, 2013 17:23

najprej: kul - ta nov ketonski podforum!

imam pa vprašanje, ki se mi je porodilo ob sliki tvoje silvestrske večerje. je na ketonski (sprašujem izključno z vidika izgube maščobe!!) nujno imeti tisti občasni/tedenski OH obrok ali se lahko takrat "nafilaš" tudi s keto hrano?

tudi jst prakticiram ketonsko, začela sem zaradi izgube maščobe, s časom pa sem opazila še ostale pluse (boljše počutje, konstantna raven energije, nobenega tiščanja v želodcu itd). kakorkoli, oh mi ne pašejo več, tako da se s tistim offom včasih prav mučim, pa še cel naslednji dan sem za nikamor.

pa še glede zelenjave v tvoji jedi z jajci (prav tako na fotografiji)- vidim da je pretežno korenje, koruza,...a ne bi bile ustreznejša zelenjava z manj oh? ali je je tako malo da nima veze?
<< x

Gazhi

Pleničar

Odgovor To jan 01, 2013 17:38

Hvala za odgovor.

Grom je napisal/-a:ne.ne. ti imej kar nekje 2500 kcal za začetek. od tega cca 70% maščob.Pusti da se prilagodiš in boš videl rezultate.
Če delaš kardio zaradi izgube maščobe ga v tem trenutku za moje pojme sploh ne dodajaj.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 20:24

najprej: kul - ta nov ketonski podforum!

HVALA

imam pa vprašanje, ki se mi je porodilo ob sliki tvoje silvestrske večerje. je na ketonski (sprašujem izključno z vidika izgube maščobe!!) nujno imeti tisti občasni/tedenski OH obrok ali se lahko takrat "nafilaš" tudi s keto hrano?

ČE TI NI CILJ ZREZANOST DO KOSTI TEMVEČ LE NORMALNA FORMA NE RABIŠ NIČ. SEVEDA TO NE POMENI DA OBČASNO N SMEŠ DVIGNITI KALORIJ.
NARAVA JE POSKRBELA ZA MEHANIZME DA NE KOPIČIMO VELIKO MAŠČOBE. ŠE SUHI IMAJO DOVOLJ ZA NEKAJ DNI BREZ HRANE. VENDAR SMO SI Z SODOBNO PREHRANO UNIČILI MEHANIZME URAVNAVANJA SITOSTI/ŽELJE PO HRANI. PREDVSEM PREKO NAGRAJEVALNEGA SISTEMA. ČE TO RESETIRAŠ IN IZBIRAŠ PRAVO HRANO LAHKO JEŠ TOLIKO DA SI SIT IN IMAŠ NORMALNO TEŽO. ODVEČNA TEŽA ČLOVEKA LE OVIRA PRI PREŽIVETJU. ČE TE OVIRA NISI SPOSOBEN V BOJU IN LOVU. TOREJ JE NARAVNA SELEKCIJA NAREDILA SVOJE.

tudi jst prakticiram ketonsko, začela sem zaradi izgube maščobe, s časom pa sem opazila še ostale pluse (boljše počutje, konstantna raven energije, nobenega tiščanja v želodcu itd). kakorkoli, oh mi ne pašejo več, tako da se s tistim offom včasih prav mučim, pa še cel naslednji dan sem za nikamor.

ENAKO. NIMA SMISLA. ZAKAJ ČE SPLOH NI POTREBNO!

pa še glede zelenjave v tvoji jedi z jajci (prav tako na fotografiji)- vidim da je pretežno korenje, koruza,...a ne bi bile ustreznejša zelenjava z manj oh? ali je je tako malo da nima veze?

DA. JO JE RES ZELO MALO. AMPAK TA JE BILA ŠE OD PREJ V ZMRZOVALNIKU. V OSNOVI PA POJEM DOSTI MANJ ZELENJAVE. MAM TAM OKOLI 20 DO 30 G OH NA DAN POGOSTO ŠE MANJ.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 20:31

Ali je poznan kakšen primer kjer ta način prehranjevanja dobro funkcionira tudi pri "vzdržljivostnih" športnikih? -> je primerna tudi za takšne rekreativce?

DA SEVEDA. BERI DELA Volek, Jeff S PhD. TOP STROKOVNJAK NA TEM PODORČJU. PA TUDI DR.PASQALE IMA NEKAJ VRHUNSKIH VZDRŽLJIVOSTNIH ŠPORTNIKOV PREKO. IMAŠ TUDI NEKAJ POSAMEZNIKOV NA NETU (PONAVADI KAKI BIVŠI ŠPORTNIKI ZNASTVENIJI/DOKTORJI) KI EKSPERIMENTIRAJO NA VELIKO. SEVEDA PA LAHKO DA JE POTREBNO ZA VRHUNSKI REZULTAT VKLJUČITI OBČASNO OH. NA RAČUN OPTIMALNE PREHRANE ZA ZDRAVJE.

Kaj če ti ni cilj izguba mase/teže/maščobe, pač pa le dobro ali boljše počutje, zdravje ter napredek pri športnih dosežkih oz. performancu?

RAZEN V DOLOČENIH VRHUNSKIH ŠPORTIH KJER MOGOČE RABIŠ KOMBINACIJO PRI VSEH DRUGIH STVAREH KI SI NJIH NAŠTEL DEFINITVNO KETONSKO. POSEBAJ POČUTJE, ZDRAVJE, DELOVANJE MOŽGANOV, LIFE EXTENSION.

Tistih max. ~ 50g OH na dan... ali naj bodo razporejeni čez cel dan ali bolj v času treninga?
SAMO ZELENJAVA IN KAKO DIVJE SADJE KADARKOLI

Ali je potem tukaj sploh kaj govora o glikogenu?

NE RAZUMEM TOČNO KAJ MISLIŠ
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor To jan 01, 2013 20:32

Nimaš nobene težave s prebavo ob tako malo OH?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To jan 01, 2013 20:35

ČE JE DOVOLJ MAŠČOB NIMAŠ PROBLEMA. MOGOČE PRI PREHODU. KAKŠNE TEŽAVE S PREBAVO? TEŽAVE S PREBAVO SEM IMEL PRI OH. STALNO SEM NEKAJ ČUTIL V PREBAVNEM TRAKTU, NA KOSMIČIH, RIŽU ITD PA ME JE POGOSTO MALO NAPIHOVALO. SEVEDA ČE SI NAVAJEN SE TEGA SPLOH NE ZAVEDAŠ.
Naslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

DARILO ob nakupu Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet RAZPRODAJA Nitro Pure Whey -38%