Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Fit preobrazba z Gašperjem Gromom Bemumast 3

Danes je To feb 20, 2018 00:45

Keto Q&A - Gašper Grom

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 61584

Odgovor Ne jan 07, 2018 12:43

Re: Keto Q&A - Gašper Grom

plan:
- rad bi izgubil maščobo in MOČNO povečal mišično maso MOČNO ŽAL BREZ OPTIMIZACIJE K TEMU CILJU ŽAL NE BO ŠLO
- zelo rad tečem (in se pripravljam na pol maraton, samo rekreativno - vem pa, da mišični masi to škodi) ZELO. ŠE POSEBAJ ČE NISI GENETIK
- fitnes mi ni ravno zanimiv, ampak se ga bom lotil, tako kot je treba :D JE NUJEN

vprašanja:
- kako naj spremenim vnos beljakovin, da bodo mišice rasle? PREDVSEM MORAŠ STIMULIRAT RAST S PRAVIM TRENINGOM. POTEM LAHKO NEKAJ POVEČAŠ BELJAKOVINE. RECIMO CCA 2 G NA KG TT. PA TUDI RAZDELIŠ TE NA NEKJE 4 OBROKE NA DAN. S TEM DA V OBROKU PO TRENINGU LAHKO NEKAJ VEČ
- katere prehranske dodatke bi potreboval (zaenkrat imam 1-a-day in omega3), kupil tudi Whey Zero, če ga bom potreboval TO ALI PA ESENCIALNE AK ALI BCAA ZA OKOLI TRENINGA. IDEALNO OBOJE
- obstaja kje kakšen načrt vadbe v fitnesu, ker o vadbah v fitnesu nimam pojma :)

NAČRTOV JE VELIKO. AMPAK POMEMBNA JE IZVEDBA. GLEJ PRILOGO
OZIROMA NE MOREM NALOZIT. PISI MI NA EMAIL GROM@MAXXIMUM.SI IN TI POSLJEM
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Mizar

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor Po jan 08, 2018 03:40

Imam nekaj uprasanj.
Sedaj grem na keto da se malo naredim do poletja in me nekaj zanima.
Pojedel bom problizno 1500cca na dan in 70h B.
--Sedaj me pa zanima kako je z treningi in ali morem pokurici vec kalorij kot jih zauzijem kot pri ostalih dietak ali to nima veze?
--Nekje ko berem pise da po kasnih 4 tednih ko si v keto ne rabis vec jesti veliko mascob saj imas svoje,drugje pa pise da moros to delati enkrat-dvakrat na teden ostalo pa jesti kot jes?
--Ce pojem premalo macob ali je lahko slabsi ucinek na zacetku ali je bilje vec mascob?
Hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jan 08, 2018 10:10

če gledaš učinek treninga potem je bolj pomembno kako je posledično kurjenje kalorij po in med počitkom.
v osnovi je dovolj prava keto. ne rabiš nič spuščat.
bolje dovolj maščob. vendar morajo biti tudi te prave
<< x

Mizar

Pleničar

Odgovor Če jan 11, 2018 00:48

Zanima me samo se to-
Zjutraj imam kardio (tek za 15-20min)
Zanima me pa ali je bolje na prazen zelodec ali je bolje da spijem kofe z maslom?
In ali lahko ko bom kasen mesec na keto malo zmanjsam mascobe ker imam dovolj svojih?
Hvala za odgovore :)
<< x

simchi

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 101

Odgovor Če jan 11, 2018 07:25

Zakaj pa sploh piješ kofe z maslom? Kuri lastne maščobe
Those who think they have no time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness
<< x

Mizar

Pleničar

Odgovor Če jan 11, 2018 08:10

Brau sem na netu da je dobro mesati kofe ker se veze z mascobami...in kofe imam malo za energijo maslo pa ker naj bi tele vedelo da mora kuriti vec mascob ce nekaj dobis na prazen zelodec (((problem je ker ne vem kaj naj naredim ker povsod drugace pise))))
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 703

Kraj: Štajerska

Odgovor Če jan 11, 2018 10:05

Problem je v tem ker ljudje premalo pozorno preberejo zadevo. Tudi o ketogeni dieti se je potrebno kaj naučiti...

Torej, PRVI mesec uvajanja na ketogeno je potrebno jesti pretežno maščobe in tudi nasploh veliko kalorij! Zakaj? Telo moramo NAUČITI, da bo znalo za svoj vir energije čim bolje uporabljati maščobe. Tudi, če bi v tem času pridobili kakšen kg telesne teže, to ne bi bilo narobe, saj bi jo pozneje toliko lažje izgubili...

Zakaj veliko kalorij? Zato ker je prehod na pretežno maščobe kot glavno gorivo za telo stresno...nekateri občutijo t.i. keto gripo. Z več kalorijami se ta prehod lahko omili. Ker je telo v tem obdobju pod tem stresom mu dodatni stres z športom tudi otežuje vse skupaj. Ponovimo: prvi mesec uvajanja na ketogeno se odsvetuje ukvarjati z športom! Lahko z športom ZMERNO nadaljujejo tisti, ki so se že pred tem ukvarjali z športom...

Napaka št. 1: nekateri, ki se lotijo ketogene imajo za cilj že od 1. dne hujšati. To je narobe! Najprej se je potrebno keto adaptirati oz. preiti v ketozo!

Slišal sem že tudi za primere, ko ljudje mislijo, da je ketogena dieta BASANJE z maščobo. Ponovimo: le prvi mesec. Po enem mesecu, ČE želi oseba hujšati je nesmiselno zjutraj oz. dopoldan vnašat maščobe, saj je telo v tem času prepoznalo, da ima lastnih maščob preveč. Priporoča se uvajanje delnega posta. Spet je odvisno koliko to kdo zmore. Sam sebe mora opazovati. Običajno gredo ljudje na 2 dnevna obroka in potem na enega. Najbolje je, da se po dnevih izmenjuje za dober metabolizem...na koliko dni je spet odvisno od posameznika in njegovih ciljev. Nihanje dnevnih kalorij je dobrodošlo.

Enako ne velja za tiste, ki želijo pridobivati mišično maso na ketogeni dieti...
Torej, ni vse za vse enako... in, če je kje kaj drugače napisano se je potrebno vprašati, zakaj je tako...
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 11, 2018 12:11

Za moje pojme ne rabiš dodati ekstra maščob. Rabiš jih seveda dovolj v manjšem številu obrokov. Bolje so obdobja brez da se telo nauči kuriti lastno maščobo.

Ko imaš to prehrano iz drugih razlogov.. torej neodvisnost od hrane, energija, zdravje performance pa lahko dodaš ekstra energijo v kavo.
<< x

Mizar

Pleničar

Odgovor Pe jan 12, 2018 00:01

Ce prav zastopim jem mascobe samo pri obrokih in ne dodajam pred jutranjim tekom?
Kaj je pa pravilno ravnanje za kurjenje kalorij po treningu in med pocitkom saj namrec zjutraj imam kardio in popoldne grem malo na stange?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jan 12, 2018 07:30

tako. izven obrokov naj bo cilj jesti svoje lastne mascobe..

če hočeš z vadbo kuriti maščobe (daleč spredaj po pomenu je seveda hrana) potem intenziven trening. stange če ni fitnesa.. in to kuris predvsem po in v času počitka.. tisto kar pač spudbuja mišice da morajo rasti
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 104

Odgovor Ne jan 21, 2018 11:14

Zdravo. Imam eno vprašanje. Ravnam se po Gromovem jedilniku, ki mi ga je predpisal in sem z njim več kot uspešno shujšal potem pa nasedel kvazi strokovnjakom, da se z ketogeno prehrano ne da dobit mase in se zredil nazaj. Torej jedilnik oziroma prehrano imam poštimano. V štirih tednih sem dosedaj izgubil 6kg, s tem da je danes tehtnica kazala enako številko kot prejšni teden.

Jem enkrat do dvakrat na dan ter treniram v fitnesu z utežmi. Kardio samo pri ogrevanju in potem "za ohlajevanje."

In sedaj me zanima zakaj bi lahko do te ustavitve prišlo. Jaz razmišljam v dveh smereh: možno, da jem premalo obrokov oziroma maščob v obrokih in se telo še ni naučilo porabljat svoje maščobe, čeprav naj povem, da lačen nisem. Ali pa sem zaradi fitnesa dobil kaj puste oziroma mišične telesne mase.

In sedaj me zanima kaj menite o tem bolj izkušeni v prehrani kot sem jaz?
<< x

Trusttrust07

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Če jan 25, 2018 14:47

Zdravo.
Zanima me samo kako je z kavo,ali lahko pijem instant brezkofeinsko kavo od Golda.
Nekje pise da lahk onekje pa da ne smes.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 25, 2018 15:32

Zeus7 je napisal/-a:Zdravo. Imam eno vprašanje. Ravnam se po Gromovem jedilniku, ki mi ga je predpisal in sem z njim več kot uspešno shujšal potem pa nasedel kvazi strokovnjakom, da se z ketogeno prehrano ne da dobit mase in se zredil nazaj. Torej jedilnik oziroma prehrano imam poštimano. V štirih tednih sem dosedaj izgubil 6kg, s tem da je danes tehtnica kazala enako številko kot prejšni teden.

Jem enkrat do dvakrat na dan ter treniram v fitnesu z utežmi. Kardio samo pri ogrevanju in potem "za ohlajevanje."

In sedaj me zanima zakaj bi lahko do te ustavitve prišlo. Jaz razmišljam v dveh smereh: možno, da jem premalo obrokov oziroma maščob v obrokih in se telo še ni naučilo porabljat svoje maščobe, čeprav naj povem, da lačen nisem. Ali pa sem zaradi fitnesa dobil kaj puste oziroma mišične telesne mase.

In sedaj me zanima kaj menite o tem bolj izkušeni v prehrani kot sem jaz?

kakšno imaš sedaj prehrano
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 25, 2018 15:34

Trusttrust07 je napisal/-a:Zdravo.
Zanima me samo kako je z kavo,ali lahko pijem instant brezkofeinsko kavo od Golda.
Nekje pise da lahk onekje pa da ne smes.

mislim da nima omembe vrednih vrednosti na odmerek.
vseeno pra preveri koliko oh pride in da ni kaj dodano
<< x

azzil

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Če jan 25, 2018 19:14

Grom je napisal/-a:PREDVSEM MORAŠ STIMULIRAT RAST S PRAVIM TRENINGOM. POTEM LAHKO NEKAJ POVEČAŠ BELJAKOVINE. RECIMO CCA 2 G NA KG TT. PA TUDI RAZDELIŠ TE NA NEKJE 4 OBROKE NA DAN. S TEM DA V OBROKU PO TRENINGU LAHKO NEKAJ VEČ
Moj prvi obrok je šele 4 ure po treningu...
Je še vedno ok, če sta dva obroka (okoli 11h in okoli 18h), ker mi je všeč ideja o intermittent fastingu, pa še ta tone časa prišparam :)
Če je porebno, lahko dodam še kakšen mini obrok vmes?

Grom je napisal/-a: TO ALI PA ESENCIALNE AK ALI BCAA ZA OKOLI TRENINGA. IDEALNO OBOJE
Ok, BCAA imam, vzamem še Creatine?

Glede na to, da nardim trening zjutraj (6:00-7:00), se pravi takrat še fastam (do 11h).. me bcaa-jke vržejo ven iz fasta? lahko dodam tudi muscle booster?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ketogena dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

DARILO ob nakupu Maxximum Pure Whey okus jabolko/cimet Komplet knjig Bemumast