Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

NOVI BioTechUSA praznični izdelki MaxximumShop

Danes je Ne dec 17, 2017 18:42

Poškodba desne roke pri potisku uteži za prsi

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

maxter

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor To sep 26, 2017 13:13

Poškodba desne roke pri potisku uteži za prsi

Pozdravljeni,

pred dobrim mesecem se mi je pri potisku uteži za prsi zgodila neljuba poškodba in sicer je bil občutek pri vsakem potisku pri iztegu, kakor da mi na zunanji strani desne roke malo pod komolcem "poka" kost (podobno kot pri pokanju v zapestju). Ker sem z vadbo nadaljeval se je to stopnjevalo in sedaj imam od takrat naprej enak občutek pri obračanju zapestja pri iztegnjeni roki (gib kot da bi zategoval z izvijačem npr.). O tem sem dosti prebral in vse naj bi kazalo na t.i. teniški komolec ampak neke hude bolečine kot jo poročajo ostali nimam, le ta skrajno neprijeten občutek prej omenjenega pokanja v kosti pri določenih gibih. Prav tako mi enako težavo predstavlja vsak gib roke z zapestjem v prečnem položaju (npr. hammer curls vaja za biceps, ali tricep extension itd.), prav tako ne morem več izvajati potiska uteži za prsi z zapestjem v položaju kot za bench drog.

Vem, malo sem zakompliciral vse skupaj ampak hočem čim bolj nazorno podati mojo težavo.

Zaradi tega sem tudi prenehal z vadbo v celoti, vendar se stanje nikakor noče popraviti. Če je kdo že imel kdaj kakšno podobno izkušnjo s takšno poškodbo se priporočam za kakšen nasvet.

L.p.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11002

Odgovor Pe sep 29, 2017 05:56

Re: Poškodba desne roke pri potisku uteži za prsi

Če greš zdravniku, ti bo verjetno rekel isto, da naj prenehaš z vadbo.

Prav je, da si že sam to storil, redki so taki. Pusti času čas, če je resna zadeva se mora zacelit. Izvajaj kake "rehabilitacijske" vaje. Če je treba za nekaj časa poišči magari kak drug šport, kjer omenjena predela nista preveč obremenjena.

Jaz imam z zapestjem podobne težave. Tistih vaj, kjer imam največ težav enostavno ne izvajam.

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Sukrin praznični popust Almitas masla